Të gjitha lajmet

SHQIP NË BOTË

Edon Maxhuni me Finlandën mposhtin Zvicrën si mysafir

Foto: fiba.com

Edon Maxhuni me Finlandën mposhtin Zvicrën si mysafir

23 February, 2020 @21:41

Edon Maxhuni ashtu siç paralajmëruam dje debutoi për seniorët e Finlandës në kualifikime për Eurobasket sot dhe atë me fitore ndaj Zvicrës si mysafire.

Maxhuni mori 14.10 minuta lojë nga trajneri i Finlandës Henrik Dettmann, ndërsa në këto minuta ai shënoi 3 pikë, 3 kërcime e 5 asistime për ekipin e tij në fitoren 64-69 të skandinavëve.

Vëmendje, Maxhuni kur u fut në lojë këndelli Finlandën, pasi që ekipi në pjesë të parë ishte 36-21 në disavantazh!

Me fitoren e Finlandës dhe fitoren e Gjeorgjisë ndaj Serbisë në Beograd 90-94, tabela e Grupit E kualifikues për Eurobasket 2021 merr këtë pamje.

TABELA AKTUALE:

1. Gjeorgjia 2-0
2. Serbia 1-1
3. Finlanda 1-1
4. Zvicra 0-2

CORONAVIRUS

As në kohëra të pandemisë, s’harrohet Drazen Petrovic

20 March, 2020 @17:50

Adhuruesit e basketbollit dhe të legjendës Drazen Petrovic, nuk e kanë harruar atë as në kohëra të pandemisë coronavirus që…

MADRID

Real Madrid konfirmon lojtarin me Coronavirus

12 March, 2020 @12:20

Faqja zyrtare e Real Madridit ka bërë të ditur se basketbollisti i ekipit të parë të tyre, është testuar pozitiv…

RAHOVEC

Tyree Griffin lojtar i ri i Rahovecit

9 March, 2020 @21:44

Nënkampioni aktual i Kosovës dhe ekipi që nuk arriti të përfundojë stinorin në BIBL, duke u tërhequr nga garat, KB…

PRISHTINË

Prishtina rikthen Constantinidesin

5 March, 2020 @23:41

Trajneri i parë qipriot në Superligë të Kosovës, Antonis Constantinides, po i rikthehet Superligës. Constantinides para pak çastesh është…

ISLANDA MPOSHT SLLOVAKINË

Kosova, lidere e pastër e grupit. Islanda mposht Sllovakinë

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

23 February, 2020 @22:43

Në duelin e dy rivalëve të radhës të Kosovës në parakualifikime për Botërorin 2023, Islanda e Craig Pedersenit ka mposhtur…

Të gjitha lajmet nga International