Të gjitha lajmet

SPECIALE

Ekskluzive: Edon Maxhuni në formacion të Finlandës për ndeshjen e radhës

TOPSPORTI/ Gent Polloshka

Ekskluzive: Edon Maxhuni në formacion të Finlandës për ndeshjen e radhës

22 February, 2020 @16:21

Basketbollisti kosovar Edon Maxhuni do të ketë rastin që nesër të paraqitet për ekipin e parë të Finlandës në kualifikime për Eurobasket, ka kuptuar ekskluzivisht TopSporti.com nga burimet familjare të lojtarit.

Maxhuni që është ftuar edhe në ndeshjen e parë kualifikuese për Finlandën, por s’gjeti vend në 12-shen e lojës në përballje ndaj Serbisë, nesër do të ketë rastin të jetë pjesë e ekipit.

“Edoni ka arritur të futet në 12-she të reprezentacionit për ndeshje ndaj Zvicrës, shpresojmë të ketë sukses në aq minuta sa do të paraqitet,” i është thënë TopSporti.com sot.

Finlanda në Grupin E kualifikues për Eurobasket 2021 gjendet me Serbinë, Gjeorgjinë dhe Zvicrën. Duelin e parë të grupit e humbi ndaj Serbisë 58-80.

Ndërsa nesër prej orës 19:15 Finlanda, kësaj radhe me Maxhunin në ekip, është mysafire e zviceranëve, që gjithashtu janë mposhtur në ndeshjen e parë të tyre nga Gjeorgjia 96-88.

EUROBASKET

Edon Maxhuni grumbullohet me Finlandën për ndeshjet e shkurtit

Foto: basket.fi

19 February, 2020 @19:14

Muaji shkurt nga basketbolli evropian vjen me ndeshjet kualifikuese drejt EuroBasketit të vitit 2021. I grumbulluar me përfaqësuesen e Finlandës…

GRUPI I KOSOVËS DHE SELEKTORI I RI

Parakualifikimet një-vjeçare me Marmarinosin

Christos Marmarinos, greku që do të drejtojë Kosovën në para-kualifikime për Botërorin 2023/ Foto: FBK

14 February, 2020 @22:30

Sot në Prishtinë në një konferencë për shtyp, Federata e Basketbollit të Kosovës prezantoi selektorin e ri të Kosovës në…

PAS NDESHJES

Hajrizi beson në kualifikim

8 August, 2019 @13:10

Basketbollisti më i dalluar i reprezentacionit në ndeshjen e mbrëmshme, Drilon Hajrizi, pas humbjes nga Britania ka treguar forcën e…

PAS NDESHJES

Mulaomerovic tregon arsyet e humbjes nga Britania

8 August, 2019 @13:01

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës në basketboll, Damir Mulaomerovic, në deklaratën e tij dhënë pas ndeshjes, ndër të tjera ka…

KOSOVA

Në “Minatori” për fitore

7 August, 2019 @14:33

Pas humbjes në ndeshjen e parë nga Luksemburgu, Kosova sonte në “Minatori” të Mitrovicës luan ndaj Britanisë së Madhe, ndaj…

Të gjitha lajmet nga Eurobasket