Të gjitha lajmet

FENERBAHÇE - REAL MADRID

Reali shpartallon Fenerbahçen në Stamboll

Foto: euroleague.net

Reali shpartallon Fenerbahçen në Stamboll

20 February, 2020 @21:46

Skuadra mbretërore Real Madrid, shkatërroi Fenerbahçen si mysafir me rezultat 65-94 në Stamboll.

Që nga çereku i parë basketbollistët e Pablo Lasos ishin të qartë në aksionet e tyre njëherazi duke i fituar të gjitha çerekët, poashtu duke e bërë një prej ndeshjeve më të mira si mysafir.

TABELA AKTUALE

Basketbollisti më efikas tek los blancosët ishte Jaycee Carroll, ku në këtë ndeshje realizoi 20 pikë prej tyre 4 trepikësha.

Derisa për vendasit nuk mjaftuan 21 pikët e Nando De Colos.

Kjo ishte fitorja e 19 për madrilenët derisa i kanë edhe 6 humbje, kurse turqit kanë 11 fitore dhe 14 humbje.

CORONAVIRUS

As në kohëra të pandemisë, s’harrohet Drazen Petrovic

20 March, 2020 @17:50

Adhuruesit e basketbollit dhe të legjendës Drazen Petrovic, nuk e kanë harruar atë as në kohëra të pandemisë coronavirus që…

MADRID

Real Madrid konfirmon lojtarin me Coronavirus

12 March, 2020 @12:20

Faqja zyrtare e Real Madridit ka bërë të ditur se basketbollisti i ekipit të parë të tyre, është testuar pozitiv…

CORONAVIRUS

Euroliga ndërpren aktivitetet

12 March, 2020 @11:51

Organizatorët e Euroligës kanë bërë të ditur se pas konsultimit me të gjitha skuadrat pjesëmarrëse dhe rrezikut të përhapjes së…

ALBA BERLIN - ANADOLU EFES

E 11-ta rresht për liderin e Euroligës

Foto: euroleague.net

28 February, 2020 @12:26

Skuadra turke Anadolu Efes, nuk ka të ndalur. Kësaj radhe si mysafir ka mposhtur Alba Berlin me rezultat 86-99, duke…

CSKA MOSKA - BARCELONA

U vendos në 10sek e fundit, Barcelona fitoi dramën në Moskë

Foto: euroleague.net

28 February, 2020 @12:22

Barcelona ka shënuar fitore të radhës në kuadër të Euroligës, kësaj here në derbi ndaj CSKA-së në Moskë, me pikët…

Të gjitha lajmet nga Euroleague