Të gjitha lajmet

PORTUGALIA - SHQIPËRIA

Shqipëria mposhtet në fund!

Shqipëria mposhtet në fund!

20 February, 2020 @21:25

Përkundër paraqitjes së mirë në pjesën më të madhe të ndeshjes, Shqipëria është mposhtur në minutën e fundit nga Portugalia me rezultat 70-62.

Kuqezinjtë kanë pasur aksionin e tyre 33 sekonda para fundit të ndeshjes pranë rezultatit 64-62 në të mirë të portugezëve, por të dyja tentimet nga aksioni, nuk kanë hyrë në kosh dhe në sulmin e radhës Portgualia me pikë nga gjuajtjet e lira dhe topi i rrëmbyer, fitoi 70-62.

Claudio Fonseca ka qenë më efikasi te Portugalia me 16 pikë të shënuara, ndërsa 12 të tjera ka shënuar Diogo Ventura.

Te kuqezinjtë e drejtuar nga Afrim Bilalli, Celis Tafilaj dha 18 pikë e 5 kërcime, Gerti Shima kontribuoi me 12 pikë e 8 kërcime, ndërsa Endrit Hysenagolli përfundoi duelin me 10 pikë e 5 kërcime.

Në duelin tjetër të Grupit A parakualifikues për Botërorin 2023 të zonës evropiane, Bellorusia mposhti thellë Qipron si mysafir 41-97.

TABELA AKTUALE:

1. Bellorusia 1-0
2. Portugalia 1-0
3. Shqipëria 0-1
4. Qipro 0-1.

Pas tre ditësh, Shqipëria pret Qipron.

CORONAVIRUS

As në kohëra të pandemisë, s’harrohet Drazen Petrovic

20 March, 2020 @17:50

Adhuruesit e basketbollit dhe të legjendës Drazen Petrovic, nuk e kanë harruar atë as në kohëra të pandemisë coronavirus që…

MADRID

Real Madrid konfirmon lojtarin me Coronavirus

12 March, 2020 @12:20

Faqja zyrtare e Real Madridit ka bërë të ditur se basketbollisti i ekipit të parë të tyre, është testuar pozitiv…

RAHOVEC

Tyree Griffin lojtar i ri i Rahovecit

9 March, 2020 @21:44

Nënkampioni aktual i Kosovës dhe ekipi që nuk arriti të përfundojë stinorin në BIBL, duke u tërhequr nga garat, KB…

PRISHTINË

Prishtina rikthen Constantinidesin

5 March, 2020 @23:41

Trajneri i parë qipriot në Superligë të Kosovës, Antonis Constantinides, po i rikthehet Superligës. Constantinides para pak çastesh është…

ISLANDA MPOSHT SLLOVAKINË

Kosova, lidere e pastër e grupit. Islanda mposht Sllovakinë

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

23 February, 2020 @22:43

Në duelin e dy rivalëve të radhës të Kosovës në parakualifikime për Botërorin 2023, Islanda e Craig Pedersenit ka mposhtur…

Të gjitha lajmet nga International