Të gjitha lajmet

PP: KOSOVA-ISLANDA

Islanda këndellet, minimizon rezultatin

Islanda këndellet, minimizon rezultatin

20 February, 2020 @19:43

Pas çerekut të dytë të përfunduar dhe shkuarjes në pushim të pjesë lojëve, rezultati aktual i ndeshjes Kosova - Islanda është 35-34.

Islanda ka shkëlqyer në çerekun e dytë, duke marrë këtë 10 minutësh me rezultat 13-21 për të minimizuar epërsinë e Kosovës nga çereku i parë.

Përkundër se në çerekun e dytë i lënduar dhe nuk luajti, Shawn Jones mbetet më efikasi te Kosova me 8 pikë, derisa te Islanda primatin e koshashënuesit më të mirë e ka marrë Arnar Bjornsson.

VENDIMI I FIBA-s

Anulohet evropiani! Dushku: Zhgënjyese, por e pritur

8 April, 2020 @14:45

Bordi i FIBA Evropës ka marrë vendim që të anulojë 16 Kampionatet Evropiane të gjeneratave të reja që ishin planifikuar…

NGA FEDERATA

Përgatitjet për evropianin në Prishtinë, po vazhdojnë

30 March, 2020 @11:25

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) është duke vazhduar me përgatitjet për FIBA U16 Kampionatin, Divizioni C sipas planit të…

PRISHTINË

Shtyhet turneu ndërkombëtar i gjeneratave të reja në Kosovë

11 March, 2020 @14:07

Nga 13 deri më 16 mars, në Prishtinë ishte paraparë të organizohet turneu në basketboll për Zhvillimin e Gjeneratave të…

SHAWN JONES

Si është gjendja e qendrës së Kosovës, Shawn Jones?

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

27 February, 2020 @23:53

Qendra e natyralizuar e përfaqësueses së Kosovës, Shawn Jones, ishte lënduar në ndeshjen parakualifikuese për Botërorin 2023 kunër Islandës. FBK-ja…

ISLANDA MPOSHT SLLOVAKINË

Kosova, lidere e pastër e grupit. Islanda mposht Sllovakinë

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

23 February, 2020 @22:43

Në duelin e dy rivalëve të radhës të Kosovës në parakualifikime për Botërorin 2023, Islanda e Craig Pedersenit ka mposhtur…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja