Të gjitha lajmet

SHQIPËRIA - QIPRO

Moore i jep fitoren dramatike Shqipërisë

Foto: fiba.com

Moore i jep fitoren dramatike Shqipërisë

23 February, 2020 @18:47

Në minutën e fundit të ndeshjes pranë rezultatit të barabartë 64-64, amerikani i natyralizuar i Shqipërisë, Dallas Moore futet në lojë për të shënuar treshen që çliron kuqezinjtë e Afrim Bilallit nga presioni dhe pas mbrojtjes së mirë në sulm të fundit të qipriotëve, Moore asiston te Endrit Hysenagolli që praktisht fiton ndeshjen, ku shqiponjat arrijnë fitoren e parë të tyre në Grupin A, duke mposhtur Qipron 71-64.

Taflaj

Moore ka qenë edhe më efikasi te Shqipëria duke shënuar 20 pikë, ndërsa u dallua mjaft edhe Celis Taflaj me 18 pikë e 7 kërcime, kurse Endrit Hysenagolli si zakonisht me double-double prej 13 pikësh e 11 kërcimesh.

Albania

Kjo qe fitorja e parë e Shqipërisë në Grupin A parakualifikues për Botërorin 2023 dhe tash derisa të nisin duelet tjera kuqezinjtë e Bilallit shkojnë në pushim me bilans 1-1 pas dy ndeshjeve të para kualifikuese.

CORONAVIRUS

As në kohëra të pandemisë, s’harrohet Drazen Petrovic

20 March, 2020 @17:50

Adhuruesit e basketbollit dhe të legjendës Drazen Petrovic, nuk e kanë harruar atë as në kohëra të pandemisë coronavirus që…

MADRID

Real Madrid konfirmon lojtarin me Coronavirus

12 March, 2020 @12:20

Faqja zyrtare e Real Madridit ka bërë të ditur se basketbollisti i ekipit të parë të tyre, është testuar pozitiv…

RAHOVEC

Tyree Griffin lojtar i ri i Rahovecit

9 March, 2020 @21:44

Nënkampioni aktual i Kosovës dhe ekipi që nuk arriti të përfundojë stinorin në BIBL, duke u tërhequr nga garat, KB…

PRISHTINË

Prishtina rikthen Constantinidesin

5 March, 2020 @23:41

Trajneri i parë qipriot në Superligë të Kosovës, Antonis Constantinides, po i rikthehet Superligës. Constantinides para pak çastesh është…

ISLANDA MPOSHT SLLOVAKINË

Kosova, lidere e pastër e grupit. Islanda mposht Sllovakinë

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

23 February, 2020 @22:43

Në duelin e dy rivalëve të radhës të Kosovës në parakualifikime për Botërorin 2023, Islanda e Craig Pedersenit ka mposhtur…

Të gjitha lajmet nga International