Të gjitha lajmet

RED BULL REIGN

Finalet që çojnë në SHBA, këtë fundjavë!

Fotografitë: RedBull

Finalet që çojnë në SHBA, këtë fundjavë!

22 May, 2018 @13:33

Pas zhvillimit të fazës kualifikuese të turneut Red Bull Reign, të mbajtur në Prizren dhe Prishtinë, këtë fundjavë në sheshin Zahir Pajaziti të Prishtinës do të mbahet faza finale e garës, ku fituesi do të merr “biletën” për SHBA, në turneun botëror të kësaj gare.

Finalja kombëtare, ku do të marrin katër ekipe të kualifikuara nga Prizreni dhe katër nga Prishtina, do të luhet më 26 maj, këtë të shtunë.

Red Bull Reign Prizren may2018

Nga Prizreni janë kualifikuar këto skuadra: And 1, 04, Aolenato dhe Thug Life.

Nga Prishtina janë kualifikuar këto skuadra: Shaolinat, Bario-B, First-Fit dhe Che Bar.

Red Bull Reign Prishtine

DUELI I RADHËS DHE TË DELEGUARIT

Caktohen referët për ndeshjen IV të serisë

BOROZANI/ E. D./ Arkiv

22 May, 2018 @13:02

FBK përmes një njoftimi të publikuar në ëeb faqen e saj ka bërë të ditur emrat e referëve të deleguar…

KOLUMNE

“La Decima” (edhe) në basketboll

Fotografitë: RealMadridBasket/fb

22 May, 2018 @12:26

Reali i Madridit po dëshmohet se mbase është klubi më i suksesshëm sportiv në Evropë. Në fundjavën e ardhshme, në…

GAME 4: CAVS - CELTICS

Lebron 44, shënon rekord dhe barazon serinë!

Foto: Cavaliers/fb & NBATV/fb

22 May, 2018 @7:38

I pandalshëm. LeBron James ka qenë i pandalshëm sot. Ai ka shënuar 44 pikë, ka kaluar në listën e rekordeve…

GRUPMOSHAT U16

Kerasan Prishtina kampione në U16

21 May, 2018 @19:10

Skuadra e Kerasan Prishtinës, duke e mposhtur M Juniorin me rezultat 90-86, u shpallën kampionë të Kosovës në basketboll në…

SLLOVENI I RI

Doncic MVP i Final Fourit

Foto: euroleague.net

21 May, 2018 @18:50

Supertalenti slloven i Real Madridit, Luka Doncic, e mbylli stinorin me plot sukses. Pasi u zgjedh në pesëshen më të…

PARA NDESHJES

Arpagjikt mobilizohen

BOROZANI/Arkiv

21 May, 2018 @15:14

Para ndeshjes së katërt të serisë finale të PlayOffit të Superligës, tifo-grupi i ekipit të Bashkimit, Arpagjik’t, po mobilizohet për…

VJEN FTESA PËR STINORIN 2018/19

2 ekipe kosovare në Champions?!

Foto: basketballcl.fiba

21 May, 2018 @13:08

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) e ka pranuar ftesën zyrtare nga drejtori i Basketball Champions League, Patrick Comninos, që…

FBK NJOFTON

Emërohen trajnerët e përfaqësueseve të reja

21 May, 2018 @13:04

Bordi i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) të hënën (21.05.2018) i ka emëruar përzgjedhësit dhe ndihmësit e Përfaqësueseve të…

NDESHJA E IV FINALE

Të mërkurën, titulli ose te ndeshja vendimtare

Foto: KBBashkimi/fb

21 May, 2018 @13:00

Është përcaktuar termini për ndeshjen e katërt të serisë finale të PlayOffit. Bashkimi pret Sigal Prishtinën të mërkurën në Sezai…

GRUPMOSHAT U12

NewBasket kampion i Kosovës për moshat U12

21 May, 2018 @12:38

Ekipi i NewBasket U12 nga Prizreni, pas stinorit perfekt të kaluar, ku kanë pasur 12 fitore në 12 ndeshje të…

PENZA - KERASAN PRISHTINA

Penza nuk e humb hapin për Play Off

17 February, 2019 @18:31

Penza nuk gaboi në ndeshjen përballë Kerasan Prishtinës. Skuadra pejane e mposhti kundërshtarin me rezultat 110-60. Dhjetë minutshi…

DRITA - ISTOGU

2 lojtarë shënojnë mbi 60% të pikëve në fitore

17 February, 2019 @14:16

Skuadra e Istogut, duke e mposhtur Dritën si mysafir me rezultat 72-81, arriti një fitore shumë të rëndësishëm në…

DON BOSKO - VUSHTRRIA

Haxhosaj 33 pikë, Don Bosko arrin fitoren e 10

17 February, 2019 @14:11

Skuadra e udhëhequr nga trajneri Valentin Spaqi, Don Bosko, e mposhti Vushtrrinë me rezultat 110-79. Dion Haxhosaj në fitoren…

UNITED BASKETBALL - KERASAN PRISHTINA

Fitorja e tretë për Kerasan Prishtinën

11 February, 2019 @11:22

Kerasan Prishtina duke e mposhtur United Basketball me rezultat 64-80, arriti fitoren e tretë të stinorit. Donat Rexhepi me…

PRISHTINA E RE - DRITA

Fitorja e parë pranverore për Prishtinën e Re

10 February, 2019 @19:14

Vjen fitorja e parë pranverore për Prishtinën e Re. Kryeqytetasit sot triumfuan me rezultat 103-72 ndaj Dritës, në një…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë