Të gjitha lajmet

GRUPMOSHAT U12

NewBasket kampion i Kosovës për moshat U12

NewBasket kampion i Kosovës për moshat U12

21 May, 2018 @12:38

Ekipi i NewBasket U12 nga Prizreni, pas stinorit perfekt të kaluar, ku kanë pasur 12 fitore në 12 ndeshje të zhvilluara më në fund është shpallur edhe kampion i Kosovës.

NewBasket U12 mposhti në finale Sigal Prishtinën U12 me rezultat 20-19 në përballjen finale të zhvilluar në Karagaç të Pejës.

NewBasket

Basketbollisti i NewBasketit, Elber Skenderi, përsëri ka treguar aftësitë e tij, pasi që nga totali ka shënuar mbi tre çerekë të pikëve të ekipit, duke shënuar 16 pikë në këtë fitore.

Skenderi edhe u bë lojtari më i mirë i këtij stinori te grupomshat nën 12 vjeçare të NewBasketit.

Një ditë më parë, NewBasket U12 në gjysmëfinale kishte mposhtur ekipin M-Junior nga Prishtina me rezultat të thellë, 44-11.

Elber Skenderi, NewBasket U12

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga