Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

EUROLEAGUE

Fitorja e dytë ndaj Bayernit, Milano i afrohet kualifikimit

Fitorja e dytë ndaj Bayernit, Milano i afrohet kualifikimit


22 April, 2021 @23:28

Olimpia Milano është vetëm një fitore larg kualifikimit në gjysmëfinale të Play Off-it në Euroleague.

Ekipi i drejtuar nga Ettore Messina shënoi fitoren e dytë përballë Bayernit për të rritur rezultatin e serisë në 2-0.

Milano kësaj radhe shënoi fitore më të lehtë, duke triumfuar me rezultat 80-69.

Kevin Punter ishte më i dalluari në këtë fitore me 20 pikë, derisa te Bayerni u veçua pllejmekeri Wade Baldwin me 23 pikë të shënuara.

Milanos i duhet edhë një fitore për kualifikim tutje, ndërsa ndeshja e radhës do të luhet në Munich të Gjermanisë.


VALBONA BYTYQI

Titullin do ta ngrisim ne, në Prizren

FBK Liga e Femrave

Titullin do ta ngrisim ne, në Prizren

22/04/21 @ 23:23

PAS TRIUMFIT

Sara Vraniqi tregon çelësin e fitores së Bashkimit

FBK Liga e Femrave

Sara Vraniqi tregon çelësin e fitores së Bashkimit

22/04/21 @ 22:39

DRITA 2020/21

Si kaloi stinori për Dritën?

FBK Liga e Parë

Si kaloi stinori për Dritën?

22/04/21 @ 22:20

PLAYOFF

Anadolu Efes shkeli Real Madridin

Euroleague

Anadolu Efes shkeli Real Madridin

22/04/21 @ 21:59

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja KBF Bashkimi - KBF Penza

FBK Liga e Femrave

Highlights nga ndeshja KBF Bashkimi - KBF Penza

22/04/21 @ 21:58

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Istogu - Drita

FBK Liga e Parë

Highlights nga ndeshja Istogu - Drita

22/04/21 @ 21:46

GAME 3: KBF BASHKIMI - KBF PENZA

KBF Bashkimi një fitore larg titullit

FBK Liga e Femrave

KBF Bashkimi një fitore larg titullit

22/04/21 @ 20:52

TRAJNERI I RI

Bayern emëron trajner dy herë fituesin e Euroleague

Euroleague/Transfere

Bayern emëron trajner dy herë fituesin e Euroleague

12/06/23 @ 21:37

KËNDI I BLERIMIT

Ka basketbollistë dhe ka Llull!

Euroleague/Analiza

Ka basketbollistë dhe ka Llull!

23/05/23 @ 14:11

MBRETËROJNË EUROLIGËN #UNDECIMA

Kamp11on Real Madridi, Llull në sekondat e fundit sjell titullin

Euroleague

Kamp11on Real Madridi, Llull në sekondat e fundit sjell titullin

21/05/23 @ 23:51

OPINION

Euroliga… fluturon drejt Kaunasit

Euroleague/Analiza

Euroliga… fluturon drejt Kaunasit

14/05/23 @ 15:00

BASKETBOLLISTI I REAL MADRIDIT

Tavares, MVP i muajve prill/maj në Euroligë

Euroleague

Tavares, MVP i muajve prill/maj në Euroligë

11/05/23 @ 18:02

MADRID

Sergio Llull mbetet në Madrid

Euroleague/International/Transfere

Sergio Llull mbetet në Madrid

06/07/22 @ 13:11

SEZONI I RI

Konfirmohen 18 pjesëmarrësit e Euroleague 22/23

Euroleague

Konfirmohen 18 pjesëmarrësit e Euroleague 22/23

06/07/22 @ 12:42

LOS BLANCOS

Real Madrid ndërron trajnerin pas 11 stinorëve

Euroleague/International/Transfere

Real Madrid ndërron trajnerin pas 11 stinorëve

05/07/22 @ 13:51

STAMBOLL

Scottie Wilbekin në Fenerbahçe

Euroleague/International/Transfere

Scottie Wilbekin në Fenerbahçe

28/06/22 @ 11:34

STAMBOLL

Kampioni transferon kroatin Zizic

Euroleague/Transfere

Kampioni transferon kroatin Zizic

22/06/22 @ 13:27


 
Të gjitha lajmet nga Euroleague