Të gjitha lajmet

11-SHET

Formacionet zyrtare: SHQIPËRIA - Bjellorusia

Formacionet zyrtare: SHQIPËRIA - Bjellorusia

18 November, 2020 @14:36

Janë publikuar formacionet zyrtare të Shqipërisë dhe Bjellorusë, në kuadër të Ligës së Kombeve.

SHQIPËRIA: Berisha; Doka, Djimsiti, Veseli, Ismajli; Memushaj, Gjasula, Memolla; Laci, Cikalleshi, Manaj.

BJELLORUSIA: Khatkevich, Yuzepchuk, Polyakov, Sachivko, Bordachev, Stasevich, Yablonski, Maevski, Ebong, Lisakovich, Skavysh.

KOSOVA - MOLDAVIA

“Bëhu Zëri im” - fushata senzibilizuese, sonte në “Fadil Vokrri”

Foto: Dardanët

18 November, 2020 @12:05

Me fillim nga ora 20:45, sonte Kosova përballet me Moldavinë në kuadër të Ligës C të Kombeve. Kjo do të…

NGA KONFERENCA

Muharrem Sahiti: Epitetin e favoritit duhet ta dëshmojmë në fushë

Foto: FFK

17 November, 2020 @21:57

Ndihmës-selektori i Kosovës, Muharrem Sahiti, në konferencën e sontme për shtyp të përfaqësueses së Kosovës para ndeshjes vendimtare për mbijetesë…

CORONAVIRUS GODET EDHE KAPITENIN

Mungesë e madhe te kuqezinjtë, Hysaj me COVID-19

Foto: FSHF

17 November, 2020 @21:28

Pas mungesës për shkak të kartonëve që do ta lë të pezulluar Amir Abrashin për ndeshjen “finale” ndaj Bjellorusisë, ka…

STËRVITJA E FUINDIT

Gati për fitoren e parë në grup

Foto: FFK

17 November, 2020 @20:57

Kombëtarja e Kosovës e ka zhvilluar seancën e fundit stërvitore në prag të ndeshjes së fundit për këtë vit kundër…

KOSOVA

Challandes përsëri pozitiv, mungon ndaj Moldavisë

TOPSPORTI / A.P

17 November, 2020 @15:14

Pas mungesës në dy ndeshjet e kaluara të këtij muaji ndaj Shqipërisë dhe Sllovenisë, kryetrajneri i Kosovës, Bernard Challandes, do…

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve