Të gjitha lajmet

KOSOVA U20

Humbja e tretë e Kosovës, nga lideri i grupit

Foto: fiba.com

Humbja e tretë e Kosovës, nga lideri i grupit

16 July, 2019 @20:27

Përfaqësuesja e Kosovës U20 ka humbur edhe ndeshjen e tretë në Grupin C të Evropianit Div. B.

Të përzgjedhurit e Ibrahim Karabegut janë mposhtur nga Gjeorgjia, që është lidere e grupit me rezultat 52-86, ndërsa të barabartë me kundërshtarin kanë qenë vetëm në çerek të dytë [9-19, 20-20, 11-23 dhe 12-24].

I vetmi që ka shënuar pikë dyshifrore te Kosova ka qenë Dardan Kapiti, që dha 10 pikë. Meriton Ismaili dhe Andi Vrapçani shënuan nga 9, ndërsa Gazzali Makasqi shtoi 8 të tjera në humbje.

Shuti i ekipit tonë për tre pikë ka qenë përsëri tepër i dobët, ku nga 20 tentime basketbollistët e Kosovës U20 kanë shënuar vetëm dy!

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga