Të gjitha lajmet

TEUTA

Ish-lojtari i Bashkimit, kalon te Teuta

BOROZANI / Arkiv

Ish-lojtari i Bashkimit, kalon te Teuta

1 October, 2019 @22:32

Fundori amerikan, Griffin Ramme, është transferuar te skuadra e Teutës.

Ramme ka qenë pjesë e Bashkimit në Kosovës, derisa ka luajtur për skuadrën e Tiranës edhe për Goga Basketin në Shqipëri.

Teuta përveç Griffinit në skuadër ka shtuar emra si: Filip Bakic, Michael McDevitt dhe Mitchel Pelissier.

Superliga e Shqipërisë fillon më 5 tetor, derisa Teuta lojën e parë do ta luaj kundër Parizanit.

PAS HUMBJES SË THELLË

Lipjani regjistron të huajin e parë

TOPSPORTI/ Arkiv

1 October, 2019 @16:39

Pas humbjes së thellë në xhiron e parë të Superligës, skuadra e Lipjanit, që po kalon stinorin e dytë në…

NË DRENAS

Feronikeli zyrtarizon organizatorin amerikan

24 September, 2019 @17:28

Klubi i ri i Superligës së Kosovës në basketboll, Feronikeli, para pak çastesh ka zyrtarizuar basketbollistin e ri në skuadër.…

KARAGAÇ

Peja zyrtarizon alo-qendrën më të dalluar të ligës rumune

Foto: KBPeja/fb

21 September, 2019 @23:30

Skuadra e Pejës mëton të kthehet në Superligë si asnjëherë më parë. Këtë po e vërteton çdo ditë e më…

LEGIA WARSZAWA - PRISHTINA

Pas dy vazhdimeve, eliminohet Prishtina

20 September, 2019 @22:34

Kampionia e Kosovës në basketboll, Prishtina, pas dy vazhdimeve të luajtura kundër skuadrës polake Legia Warszawa, duke u mposhtur me…

LEGIA WARSZAWA - PRISHTINA

OT1: Barazim edhe në vazhdime

20 September, 2019 @22:02

Nuk ndryshohet epërsia as në vazhdimin e parë të ndeshjes Legia Warszawa - Prishtina (74-76). Divine Myles me 26 pikë…

Të gjitha lajmet nga International