Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GAME 3: ISTOGU - AS PRISHTINA

Istogu në finale të Ligës së Parë

Istogu në finale të Ligës së Parë


17 April, 2021 @20:55

Skuadra e Istogut e mposhti AS Prishtinën me rezultat 83-73 në ndeshjen e tretë gjysmëfinale të Play Offit, dhe u kualifikua në finale të Ligës së Parë.

Dy çerekët e parë Istogu krijoi një epërsi të rehatshme, derisa në pjesën e dytë e kontrolloi ndeshjen për ta regjistruar fitoren e dytë në serinë gjysmëfinale.

Ardit Pepaj ishte më i miri te Istogu me 29 pikë e 8 kërcime, derisa u dalluan edhe Diamant Shabani e Mirza Skrelja me nga 19 pikë, ku këta dy lojtarë luajtën me double-double.

Te AS Prishtina u veçuan Don Polloshka me 21 pikë, Dardan Sejdiu me 14 pikë dhe Ermir Gashi me double-double me 13 pikë e 10 kërcime.

SKEMA E PLAY OFFIT

Në finale të Ligës së Parë do të përballen Drita e Istogu, fituesi në serinë finale do të inkuadrohet në Superligë, kurse humbësi luan Play Out me Trepçën.


ISTOGU - AS PRISHTINA

Pesëshet e para: Istogu - AS Prishtina

FBK Liga e Parë

Pesëshet e para: Istogu - AS Prishtina

17/04/21 @ 18:57

BASHKIMI

Bashkimi kthen kupat në zyret e tij

FBK Superliga

Bashkimi kthen kupat në zyret e tij

17/04/21 @ 13:32

ISTOGU - AS PRISHTINA

Sot kuptohet finalisti i dytë

FBK Liga e Parë

Sot kuptohet finalisti i dytë

17/04/21 @ 10:23

UTAH JAZZ

Dwyane Wade bëhet njëri prej pronarëve të Utah Jazzit

NBA

Dwyane Wade bëhet njëri prej pronarëve të Utah Jazzit

16/04/21 @ 23:53

JAZZ - PACERS

Lideri i Perëndimit fiton ndeshjen, humb super yllin

NBA

Lideri i Perëndimit fiton ndeshjen, humb super yllin

16/04/21 @ 23:48

PLAYOFF QUARTERFINALS

Terminet e dueleve çerekfinale: Peja-Prishtina & Ylli-Bashkimi

FBK Superliga

Terminet e dueleve çerekfinale: Peja-Prishtina & Ylli-Bashkimi

16/04/21 @ 14:58

LAKERS - CELTICS

Boston fiton derbin ndaj Lakers

NBA

Boston fiton derbin ndaj Lakers

16/04/21 @ 08:30

HALL OF FAME

Michael Jordan përfaqëson Kobe Bryantin në Hall Of Fame

NBA

Michael Jordan përfaqëson Kobe Bryantin në Hall Of Fame

15/04/21 @ 21:10

FBK

Nis regjistrimi i klubeve për edicionin 2021/22

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave

Nis regjistrimi i klubeve për edicionin 2021/22

08/06/21 @ 15:39

FBK

FBK - Liga e Parë: Palestra të lidhura me FIBA

FBK Liga e Parë

FBK - Liga e Parë: Palestra të lidhura me FIBA

02/06/21 @ 14:24

NEW BASKET

New Basket bëhet me lojtarin më të gjatë në Kosovë!

FBK Liga e Parë

New Basket bëhet me lojtarin më të gjatë në Kosovë!

09/05/21 @ 23:32

TRANSFER

Skuadra e Ligës së Parë zyrtarizon lojtarin e huaj për stinorin e ri

FBK Liga e Parë

Skuadra e Ligës së Parë zyrtarizon lojtarin e huaj për stinorin e ri

07/05/21 @ 17:59

NEW BASKET

KB New Basket prezenton fanellat për stinorin 2021/22

FBK Liga e Parë

KB New Basket prezenton fanellat për stinorin 2021/22

03/05/21 @ 15:57

PLAY OUT

Pejanët ngjiten në Ligën e Parë, ekipi nga Prizreni bie poshtë

FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë

Pejanët ngjiten në Ligën e Parë, ekipi nga Prizreni bie poshtë

01/05/21 @ 20:12

PLAY OUT / MEGASPORTS - BOREA

Sot caktohet skuadra e fundit e Ligës së Parë për edicionin 2021/22

FBK Liga e Parë

Sot caktohet skuadra e fundit e Ligës së Parë për edicionin 2021/22

01/05/21 @ 12:08

PLAY OUT

Vetëm një pikë dallim në çerekun e tretë të ndeshjes Trepça-Istogu

FBK Superliga/FBK Liga e Parë

Vetëm një pikë dallim në çerekun e tretë të ndeshjes Trepça-Istogu

29/04/21 @ 18:07

PLAY OUT

Istogu mbahet me Shabanin, s’lejon shkëputjen

FBK Superliga/FBK Liga e Parë

Istogu mbahet me Shabanin, s’lejon shkëputjen

29/04/21 @ 17:39

PLAY OUT

Pesëshet e para: Trepça - Istogu

FBK Superliga/FBK Liga e Parë

Pesëshet e para: Trepça - Istogu

29/04/21 @ 16:51


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë