Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PAS KONFIRMIMIT PËR LARGIM

Ivan Koljevic tregon arsyet e largimit

Ivan Koljevic tregon arsyet e largimit


23 March, 2021 @11:36

Njëri ndër basketbollistët më të dalluar të Trepçës këtë stinor, prej se erdhi aty, Ivan Koljevic, papritmas u largua nga ekipi mitrovicas.

Largimi i tij ngjalli shumë reagime, pasi që ka qenë njëri ndër basketbollistët më të mirë të skuadrës dhe Trepça kur filloi përforcimet nisi ngritjen në ligë, nisi të fitojë ndeshje të rëndësishme dhe tashmë me gjasa reale për PlayOff.

Ndërsa lojtari, pas konfirmimit të largimit të tij nga trajneri Serhat Sehit, ka bërë të ditur pse është larguar nga skuadra.

“Më duhej të largohesha nga skuadra për shkak të arsyeve familjere. Falemnderit KB Trepça, për momentet e paharrueshme dhe paq fat në basketbollin kosovar,” ka shkruar Koljevic në një postim të tijin në rrjetin social Facebook.

Malaziasi Koljevic, përkundër se 36-vjeçar, ka pasur mesatare prej 20.5 pikëve për ndeshje, 4.8 kërcimeve dhe 9.6 asistimeve për skuadrën mitrovicase, përgjatë ndeshjeve që ka luajtur aty.

Trepça aktualisht, tre xhiro para fundit të stinorit të rregullt, është në pozitën e gjashtë që çon në PlayOff.

Mirëpo, ekipi mitrovicas i drejtuar nga turku Sehit, ende nuk e ka siguruar atë, pasi që ka një pikë më tepër sesa Sigal Prishtina që gjendet nën ta dhe në pozitë të PlayOutit, ndërsa dy më shumë sesa Vëllaznimi që është i fundit dhe me rrezik rënie nga Superliga.


ADIS BECIRAGIC

La Yllin pa Kupë, vjen për titull

FBK Superliga

La Yllin pa Kupë, vjen për titull

23/03/21 @ 10:40

EKSKLUZIVE

Sehit konfirmon largimin e yllit nga Trepça

FBK Superliga

Sehit konfirmon largimin e yllit nga Trepça

23/03/21 @ 09:57

YLLI

Ylli zyrtarizon ish-trajnerin e Pejës

FBK Superliga

Ylli zyrtarizon ish-trajnerin e Pejës

23/03/21 @ 09:11

3 XHIRO PARA FUNDIT TË STINORIT TË RREGULLT

GoldenEagle Ylli ndahet me trajnerin Gezer

FBK Superliga/Transfere

GoldenEagle Ylli ndahet me trajnerin Gezer

22/03/21 @ 21:24

MEMO

Ndërron jetë legjenda e Los Angeles Lakersit

NBA

Ndërron jetë legjenda e Los Angeles Lakersit

22/03/21 @ 21:06

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (XVIII)

FBK Liga e Femrave

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (XVIII)

22/03/21 @ 19:37

LIGA e PARË

Caktohet orari i xhiros 16 në Ligën e Parë

FBK Liga e Parë

Caktohet orari i xhiros 16 në Ligën e Parë

22/03/21 @ 19:04

LA LAKERS

Lëndohet LeBron James, jashtë parketit mbi 1 muaj

NBA

Lëndohet LeBron James, jashtë parketit mbi 1 muaj

22/03/21 @ 17:56

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (XXV)

FBK Superliga

TOP 5-shja e javës në Superligë (XXV)

22/03/21 @ 15:20

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Prizreni - Rahoveci

FBK Superliga

Highlights nga ndeshja Prizreni - Rahoveci

21/03/21 @ 23:58

YLLI

LG Gill shkon në ligën turke

FBK Superliga/Transfere

LG Gill shkon në ligën turke

15/06/21 @ 14:10

FBK

FBK vendos për datën e fillimit dhe të përfundimit të afatit kalimtar

FBK Superliga/FBK Liga e Femrave

FBK vendos për datën e fillimit dhe të përfundimit të afatit kalimtar

11/06/21 @ 13:53

NJOFTIMI NGA FBK

FIBA ia beson FBK-së U16 European Challengers

FBK Superliga/Përfaqësuesja

FIBA ia beson FBK-së U16 European Challengers

08/06/21 @ 16:27

FBK

Nis regjistrimi i klubeve për edicionin 2021/22

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave

Nis regjistrimi i klubeve për edicionin 2021/22

08/06/21 @ 15:39

HAP NË KARRIERË

Ish trajneri i Bashkimit dhe Prishtinës, drejt Polonisë

FBK Superliga/International/Transfere

Ish trajneri i Bashkimit dhe Prishtinës, drejt Polonisë

04/06/21 @ 13:11

YLLI

Vazhdohet kontrata me trajnerin kampion

FBK Superliga

Vazhdohet kontrata me trajnerin kampion

02/06/21 @ 15:24

FBK

Krerët e FBK-së mbajnë takim me përfaqësuesit e klubeve të Superligës

FBK Superliga

Krerët e FBK-së mbajnë takim me përfaqësuesit e klubeve të Superligës

01/06/21 @ 17:07

KOSOVA - VAJZAT

Senioret për herë të parë në short

FBK Superliga/Përfaqësuesja/International

Senioret për herë të parë në short

01/06/21 @ 12:20

ISH TRAJNERI

Trajneri i dorëhequr i Prishtinës, shpallet trajner i vitit në Sllovaki

FBK Superliga

Trajneri i dorëhequr i Prishtinës, shpallet trajner i vitit në Sllovaki

31/05/21 @ 21:39

FIBA 3x3

Grapeland do ta përfaqësojë Kosovën në Rumani

FBK Superliga

Grapeland do ta përfaqësojë Kosovën në Rumani

22/05/21 @ 18:09


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga