Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KBF KASTRIOTI - KBF TREPÇA

Jeffries me 55 pikë, fitorja e dytë për Trepçën

Jeffries me 55 pikë, fitorja e dytë për Trepçën


27 November, 2021 @18:25

Ndeshja e dytë e xhiros së tetë në Ligën e Femrave, përfundoi me fitoren e Trepçës kundër Kastriotit me rezultat 27-110.

Vashat mitrovicase kaluan një ndeshje të lehtë duke dominuar nga minuta e parë e deri në fund të ndeshjes.

Kastrioti me rezultatet që po i regjistron tani më duket e “dorëzuar” në Ligën e Femrave.

Ta’Sharra Jeffries shkëlqeu te Trepça me 55 pikë, 15 topa të rrëmbyer, 9 kërcime e 4 asistime, derisa u ndihmua edhe nga Alma Muzliukaj me 31 pikë e 12 kërcime dhe Sharrai Allen me 14 pikë, 8 kërcime e 6 asistime.

Te Kastrioti më e dalluara ishte Yllza Huruglica me 14 pikë e 6 kërcime.

TABELA AKTUALE

Trepça aktualisht ka 2 fitore dhe që të dyjat janë kundër Kastriotit dhe me 5 humbje gjendet në pozitën e parafundit, kurse Kastriotit është skuadra e vetme pa fitore në 8 ndeshjet e zhvilluara.

Në xhiron tjetër Trepça takohet me Vëllaznimin, derisa Kastrioti me Penzën.


PARA DUELIT

Kosova-Danimarka, vetëm 100 bileta në shitje

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket/International

Kosova-Danimarka, vetëm 100 bileta në shitje

27/11/21 @ 13:08

ISTOGU - FERONIKELI

Ndeshje rekordesh për Istogun

FBK Liga e Parë

Ndeshje rekordesh për Istogun

26/11/21 @ 22:10

DARDANËT - PRISHTINA E RE

Dardanët në formë, e katërta me radhë

FBK Liga e Parë

Dardanët në formë, e katërta me radhë

26/11/21 @ 21:39

VËLLAZNIMI - VUSHTRRIA

Vazhdon seria perfekte

FBK Liga e Parë

Vazhdon seria perfekte

26/11/21 @ 21:24

KBF PRISHTINA - KBF VËLLAZNIMI

E teta rresht për KBF Prishtinën

FBK Liga e Femrave

E teta rresht për KBF Prishtinën

26/11/21 @ 20:25

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (VI)

FBK Liga e Parë

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (VI)

26/11/21 @ 19:24

KOSOVA

Rikthimi i “Dardanëve” në palestër

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket/International

Rikthimi i “Dardanëve” në palestër

26/11/21 @ 14:02

NUK KRYEN OBLIGIMET

BIBL përjashton edhe një skuadër nga garat

Balkan League

BIBL përjashton edhe një skuadër nga garat

26/11/21 @ 13:54

KBF PRISHTINA - KBF VËLLAZNIMI

E teta rresht për KBF Prishtinën

FBK Liga e Femrave

E teta rresht për KBF Prishtinën

26/11/21 @ 20:25

FLAMURTARI - PENZA

Penza triumfon në Vlorë

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

Penza triumfon në Vlorë

25/11/21 @ 19:09

NDESHJA DIREKT

Ndeshja Norvegjia-Kosova direkt në Youtube

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/Kupa e Kosovës/Superkupa e Kosovës/FBK Superliga U18/Përfaqësuesja/Eurobasket/International

Ndeshja Norvegjia-Kosova direkt në Youtube

25/11/21 @ 11:14

PENZA

Kampionja përforcohet me armerikanen Rhein Beamon

FBK Liga e Femrave

Kampionja përforcohet me armerikanen Rhein Beamon

24/11/21 @ 18:16

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (VII)

FBK Liga e Femrave

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (VII)

23/11/21 @ 22:02

KBF BASHKIMI

KBF Bashkimi përforcohet me dy amerikane

FBK Liga e Femrave

KBF Bashkimi përforcohet me dy amerikane

23/11/21 @ 17:38

FILLIMI I STINORIT

Të mërkurën nis Liga Unike

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

Të mërkurën nis Liga Unike

23/11/21 @ 16:39

KBF TREPÇA - KBF PRISHTINA

Prishtina vazhdon me fitore, rimerr kreun

FBK Liga e Femrave

Prishtina vazhdon me fitore, rimerr kreun

21/11/21 @ 21:12

VËLLAZNIMI - PENZA

Whitsitt triple-double, Penza kap lidershipin duke mposhtur Vëllaznimin

FBK Liga e Femrave

Whitsitt triple-double, Penza kap lidershipin duke mposhtur Vëllaznimin

20/11/21 @ 17:00

KBF BASHKIMI - KBF KASTRIOTI

KBF Bashkimi rrëmben dy rekordet e Prishtinës, deklason Kastriotin

FBK Liga e Femrave

KBF Bashkimi rrëmben dy rekordet e Prishtinës, deklason Kastriotin

19/11/21 @ 22:01


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave