Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KBF TREPÇA - KBF PENZA

Kampionja pa telashe ndaj Trepçës, hapet stinori me fitore

Kampionja pa telashe ndaj Trepçës, hapet stinori me fitore


10 October, 2021 @15:30

Kampionja aktuale e Ligës së Femrave, Penza, me fitore e hapi stinorin në Ligë, duke e mposhtur Trepçën me rezultat 53-88.

Epërsinë e krijuar në çerekun e parë, Penza e mbajti deri në fund dhe e arriti fitoren e parë.

Briana Williams ishte më e dalluara me 26 pikë, 6 kërcime e 6 asistime, derisa u dalluan edhe Valbona Bytyqi e Rael Whitsitt me nga 15 pikë secila.

Te Trepça Tasharra Jefferis luajti me 26 pikë dhe Alma Muzliukaj me 13 pikë të tjera.

TABELA AKTUALE

Në xhiron e dytë Penza takohet me Vëllaznimin, kurse Trepça me Prishtinën.


KBF PRISHTINA - KBF KASTRIOTI

KBF Prishtina me 50 pikë epërsi kalon KBF Kastriotin

FBK Liga e Femrave

KBF Prishtina me 50 pikë epërsi kalon KBF Kastriotin

10/10/21 @ 15:25

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights: Prishtina - Rahoveci

FBK Superliga

Highlights: Prishtina - Rahoveci

09/10/21 @ 21:56

PRISHTINA - RAHOVECI

Burke me “buzzer”, sjellë fitoren Prishtinës

FBK Superliga

Burke me “buzzer”, sjellë fitoren Prishtinës

09/10/21 @ 20:50

PRISHTINA - RAHOVECI

Ç3: Rahoveci pranë fitores, edhe 10 minuta lojë

FBK Superliga

Ç3: Rahoveci pranë fitores, edhe 10 minuta lojë

09/10/21 @ 20:22

PRISHTINA - RAHOVECI

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Prishtina-Rahoveci

FBK Superliga

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Prishtina-Rahoveci

09/10/21 @ 19:41

PRISHTINA - RAHOVECI

Ç1: 4 pikë epërsia, Prishtina-Rahoveci

FBK Superliga

Ç1: 4 pikë epërsia, Prishtina-Rahoveci

09/10/21 @ 19:19

GJITHÇKA GATI

Pasnesër nis Superkupa mbarëkombëtare

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

Pasnesër nis Superkupa mbarëkombëtare

11/10/21 @ 14:54

ISH-TRAJNERI I BASHKIMIT

Furkan Saglik fillon me fitore në Superligën e Femrave në Turqi

FBK Liga e Femrave

Furkan Saglik fillon me fitore në Superligën e Femrave në Turqi

10/10/21 @ 22:35

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (I)

FBK Liga e Femrave

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (I)

10/10/21 @ 22:06

KBF VËLLAZNIMI - KBF BASHKIMI

KBF Bashkimi fiton në Gjakovë, ngritet në krye të tabelës

FBK Liga e Femrave

KBF Bashkimi fiton në Gjakovë, ngritet në krye të tabelës

10/10/21 @ 15:39

KBF PRISHTINA - KBF KASTRIOTI

KBF Prishtina me 50 pikë epërsi kalon KBF Kastriotin

FBK Liga e Femrave

KBF Prishtina me 50 pikë epërsi kalon KBF Kastriotin

10/10/21 @ 15:25

ORARI DHE DUELET

Orari i ndeshjeve të Superkupës Mbarëkombëtare

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

Orari i ndeshjeve të Superkupës Mbarëkombëtare

06/10/21 @ 15:56

PAMJET NGA FINALJA

Highlights: Penza-Prishtina, finalja e Superkupës

FBK Liga e Femrave/Superkupa e Kosovës

Highlights: Penza-Prishtina, finalja e Superkupës

06/10/21 @ 00:06

FINALJA E SUPERKUPËS: PENZA - PRISHTINA

Penza triumfon! Pejanet fitojnë Superkupën

FBK Liga e Femrave/Superkupa e Kosovës

Penza triumfon! Pejanet fitojnë Superkupën

05/10/21 @ 20:49

Ç3: PENZA-PRISHTINA - FINALJA E SUPERKUPËS

Ulet dallimi para çerekut të fundit

FBK Liga e Femrave/Superkupa e Kosovës

Ulet dallimi para çerekut të fundit

05/10/21 @ 20:22

SUPERKUPA E FEMRAVE - FINALJA

5 pikë dallim pas pjesës së parë në finale

FBK Liga e Femrave/Superkupa e Kosovës

5 pikë dallim pas pjesës së parë në finale

05/10/21 @ 19:59


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave