Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KBF PRISHTINA - KBF KASTRIOTI

KBF Prishtina me 50 pikë epërsi kalon KBF Kastriotin

KBF Prishtina me 50 pikë epërsi kalon KBF Kastriotin


10 October, 2021 @15:25

KBF Prishtina me lehtësi e mposhti Kastriotin me rezultat 70-20.

Nga fillimi i ndeshjes e deri në fund, vashat e trajnerit Fidan Shatri e dominuan ndeshjen për ta nisur stinorin me fitore.

KBF Prishtina në çerekun e tretë pësoi vetëm 2 pikë, derisa në asnjë çerek nuk pësuan pikë dyshifrore.

Prishtina në këtë ndeshje nuk luajti me basketbollistet të pesëshes së parë, derisa u dalluan Dona Bytyqi me 17 pikë, 8 topa të rrëmbyer e 6 kërcime, Merisa Bilalli me 13 pikë, 12 kërcime e 5 asistime dhe Sumeja Kosumi me 12 pikë e 13 kërcime.

Te Kastrioti asnjë basketbolliste nuk shënoi pikë dyshifrore, prej tyre më e veçuara ishte Anita Grainca me 6 pikë e 13 kërcime.

TABELA AKTUALE

Në xhiron e dytë Prishtina e pret Trepçën, kurse Kastrioti Bashkimin.


VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights: Prishtina - Rahoveci

FBK Superliga

Highlights: Prishtina - Rahoveci

09/10/21 @ 21:56

PRISHTINA - RAHOVECI

Burke me “buzzer”, sjellë fitoren Prishtinës

FBK Superliga

Burke me “buzzer”, sjellë fitoren Prishtinës

09/10/21 @ 20:50

PRISHTINA - RAHOVECI

Ç3: Rahoveci pranë fitores, edhe 10 minuta lojë

FBK Superliga

Ç3: Rahoveci pranë fitores, edhe 10 minuta lojë

09/10/21 @ 20:22

PRISHTINA - RAHOVECI

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Prishtina-Rahoveci

FBK Superliga

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Prishtina-Rahoveci

09/10/21 @ 19:41

PRISHTINA - RAHOVECI

Ç1: 4 pikë epërsia, Prishtina-Rahoveci

FBK Superliga

Ç1: 4 pikë epërsia, Prishtina-Rahoveci

09/10/21 @ 19:19

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Prishtina - Rahoveci

FBK Superliga

Pesëshet e para: Prishtina - Rahoveci

09/10/21 @ 18:43

FREE TICKETS

Prishtina jep biletat falas për duelin e sotëm

FBK Superliga

Prishtina jep biletat falas për duelin e sotëm

09/10/21 @ 10:20

PRISHTINA - RAHOVECI

Prishtina me 280 tifozë

FBK Superliga

Prishtina me 280 tifozë

08/10/21 @ 16:31

ORARI DHE DUELET

Orari i ndeshjeve të Superkupës Mbarëkombëtare

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

Orari i ndeshjeve të Superkupës Mbarëkombëtare

06/10/21 @ 15:56

PAMJET NGA FINALJA

Highlights: Penza-Prishtina, finalja e Superkupës

FBK Liga e Femrave/Superkupa e Kosovës

Highlights: Penza-Prishtina, finalja e Superkupës

06/10/21 @ 00:06

FINALJA E SUPERKUPËS: PENZA - PRISHTINA

Penza triumfon! Pejanet fitojnë Superkupën

FBK Liga e Femrave/Superkupa e Kosovës

Penza triumfon! Pejanet fitojnë Superkupën

05/10/21 @ 20:49

Ç3: PENZA-PRISHTINA - FINALJA E SUPERKUPËS

Ulet dallimi para çerekut të fundit

FBK Liga e Femrave/Superkupa e Kosovës

Ulet dallimi para çerekut të fundit

05/10/21 @ 20:22

SUPERKUPA E FEMRAVE - FINALJA

5 pikë dallim pas pjesës së parë në finale

FBK Liga e Femrave/Superkupa e Kosovës

5 pikë dallim pas pjesës së parë në finale

05/10/21 @ 19:59

IRMA KONJUSHA

Konjusha: Ta mbrojmë trofeun

FBK Liga e Femrave/Superkupa e Kosovës

Konjusha: Ta mbrojmë trofeun

01/10/21 @ 14:47

VALBONA BYTYQI

Kapitenia e Penzës: Duam ta fitojmë Superkupën

FBK Liga e Femrave/Superkupa e Kosovës

Kapitenia e Penzës: Duam ta fitojmë Superkupën

29/09/21 @ 14:15

PARA FILLIMIT TË STINORIT

Liga Unike: Caktohet data e shortit dhe inspektimi

Liga Unike/FBK Superliga/FBK Liga e Femrave/Shqipëria/International/Liga tjera

Liga Unike: Caktohet data e shortit dhe inspektimi

23/09/21 @ 14:27

FEDERATA

FBK siguron sponsor teknik

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/Kupa e Kosovës/Superkupa e Kosovës/FBK Superliga U18/Përfaqësuesja

FBK siguron sponsor teknik

23/09/21 @ 11:09

KBF BASHKIMI

KBF Bashkimi transferon ish-ndihëmës trajnerin e Fenerbahçes

FBK Liga e Femrave

KBF Bashkimi transferon ish-ndihëmës trajnerin e Fenerbahçes

21/09/21 @ 15:41


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave