Të gjitha lajmet

LIPJANI STATS

Kapiteni Vitia me më së shumti kërcime te Lipjani

Kapiteni Vitia me më së shumti kërcime te Lipjani

21 May, 2020 @0:12

Kapiteni i Lipjanit, Fazli Vitia, ishte lojtari me më së shumti kërcime në stinorin e papërfunduar 2019/20 në Superigë.

Vitia në 24 ndeshje sa ishte në parket i rrëmbeu 123 kërcime, derisa i dyti ishte amerikani që ishte në formë shumë të mirë Tamas Bruce. Ai në 8 ndeshje i kishte 101 kërcime të rrëmbyera.

I treti në këtë listë ishte Devaughn Jenkins me 101 kërcime në 9 ndeshje.


Më poshtë mund ta gjeni listën e plotë e kërcimeve të skuadrës së Lipjanit për stinorin 2019/20.TË GJITHA KËRCIMET E LIPJANIT 2019/20 NË SUPERLIGË

1.Fazli Vitia 123 kërcime 24 ndeshje
2.Tamas Bruce 101 kërcime 8 ndeshje
3.Devaughn Jenkins 101 kërcime 9 ndeshje
4.Demarkus Stuckey 84 kërcime 14 ndeshje
5.Josh Boutte 71 kërcime 6 ndeshje
6.Egzon Hasani 63 kërcime 23 ndeshje
7.Marquise Simuels 59 kërcime 9 ndeshje
8.Milan Jovanovci 53 kërcime 23 ndeshje
9.Warren Vinson 43 kërcime 8 ndeshje
10.Granit Ejupi 29 kërcime 7 ndeshje
11.Emmanuel Sullivan 29 kërcime 6 ndeshje
12.Besmir Nuli 26 kërcime 17 ndeshje
13.Ibrahim Pepic 21 kërcime 8 ndeshje
14.Ardit Rashiti 14 kërcime 12 ndeshje
15.Arjanit Krasniqi 13 kërcime 16 ndeshje
16.Drini Rexha 9 kërcime 5 ndeshje
17.Hamit Sllamniku 5 kërcime 5 ndeshje
18.Bajram Bajrami 1 kërcim 4 ndeshje

LIGA MBARËKOMBËTARE

Përcaktohet numri i pjesëmarrësve në ligën e përbashkët Kosovë-Shqipëri

20 May, 2020 @12:49

Në një njoftim të lëshuar para pak çastesh Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka bërë të ditur se ka…

LIPJANI STATS

Stuckey lider edhe te asistimet

18 May, 2020 @15:46

Sikurse te koshashënuesit më të mirë te Lipjani në stinorin e papërfunduar 2019/20, Demarkus Stuckey ishte lider edhe te…

LIPJANI STATS

Stuckey koshashënuesi më i mirë te Lipjani 2019/20

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

17 May, 2020 @13:04

Skuadra më e dobët në 24 ndeshjet e luajtura në Superligë ishte Lipjani. Lipjani në stinorin e papërfunduar kishte një…

FERONIKELI STATS

Huggins me mesatare mbi 10 kërcime te Feronikeli

15 May, 2020 @18:52

Darius Huggins dhe Brandon Scott ishin të vetmit te Feronikeli në stinorin e papërfunduar që e kaluan cakun e 100…

FERONIKELI STATS

Treshja Garland, Hajdari dhe Scott, në TOP 3 edhe te asistimet

15 May, 2020 @12:00

Në stinorin historit për Feronikelin në Superligë, asnjë lojtar nuk arriti ta kalojë cakun e 100 asistimeve personale. Sikurse te…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga