Të gjitha lajmet

KASTRIOTI (F) - PENZA (F)

Kastrioti shfrytëzon krizën e Penzës

Kastrioti shfrytëzon krizën e Penzës

11 February, 2019 @11:42

Vashat e Kastriotit kanë shfrytëzuar krizën që po e përjeton Penza.

Në 0.7 sekondat e fundit, kur ishte rezultati i barabartë 72-72, vazhat e Kastriotit arritën të shënojnë nga vija e treshit për ta regjistruar fitoren me rezultat 75-72.

Agnesa Rahmani ishte më e dalluara te Kastrioti me 42 pikë, derisa te Penza Jeta Zeka shkëlqeu me 43 pikë, por nuk mjaftuan për fitore.

Duhet cekur se te Penza nuk kanë luajtur përforcimet dhe dy të huajat për shkak të krizës që po e kalon klubi.

TABELA AKTUALE

Kastrioti aktualisht gjendet në pozitën e katërt me 5 fitore e 4 humbje, derisa kjo ishte humbja e dytë e stinorit për Penzën në nëntë ndeshjet e zhvilluara.

GAME 5: BASHKIMI - PRISHTINA

Bashkimi humbë titullin në Prizren, Prishtina kampione e Kosovës!

Foto: L.S / TOPSPORTI

27 April, 2019 @20:44

Vajzat e Prishtinës janë kampione të Kosovës për sezonin 2018/2019 të Superligës së Femrave. Të drejtuara nga Fidan Shatri e…

GAME 5: BASHKIMI - PRISHTINA

Bashkimi vs. Prishtina, mbyllet pjesa e parë

TOPSPORTI / ARKIV

27 April, 2019 @19:47

Është mbyllur pjesa e parë e ndeshjes mes vajzave të Bashkimit dhe atyre të Prishtinës, të cilat mes vete po…

NGA INFORMATORI

125 euro dënime për Prishtinën pas duelit të fundit

25 April, 2019 @15:09

Seria u barazua në 2-2 dhe gjithçka sa i përket titullit të kampionit do të vendoset të shtunën në…

GAME 4: PRISHITNA (F) - BASHKIMI (F)

Shaw-Stewart çojnë Bashkimin në superfinale

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

24 April, 2019 @20:54

Kampionja e Ligës së femrave do të caktohet në ndeshjen e pestë të serisë. Bashkimi arriti një fitore shumë të…

NGA INFORMATORI

325 euro dënim për ekipin e femrave të Bashkimit

24 April, 2019 @14:27

Në Informatorin e fundit të Ligës së Femrave, që përfshin duelin e tretë të serisë finale të PlayOffit është bërë…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave