Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FINALS: KBF PENZA - KBF BASHKIMI

KBF Bashkimi barazon serinë finale

KBF Bashkimi barazon serinë finale


19 April, 2021 @21:11

Vashat e Bashkimit e mposhtën KBF Penzën me rezultat 65-70 në ndeshjen e dytë finale të Ligës së Femrave, dhe e barazoi serinë në 1-1.

Në 10 minutëshin e parë rezultati ishte i barabartë (14-14), derisa Penza e mbylli pjesën e parë me pesë pikë epërsi 36-31.

Që të dyja skuadrat shënuan nga 22 pikë në çerekun e tretë, kurse në 10 minutëshin e fundit, Vashat e Bashkimit shënuan 17 pikë dhe pësuan vetëm 7 pikë për ta mposhtur kundërshtaren.

Aisha Balarabe shkëlqeu me 21 pikë, 11 kërcime e 8 asistime te Bashkimi, derisa u dalluan edhe Saranda Daci me 19 pikë, 15 kërcime, 5 asistime, 3 topa të rrëmbyer e 3 bllokada dhe Jeta Zeka me 12 pikë.

Te Penza Arbnore Përquku luajti me 14 pikë, 10 asistime e 7 kërcime, Tringa Ukaj me 13 pikë dhe Gabrielle Cooper me 12 pikë.

SKEMA E PLAY OFFIT

Seria barazohet në 1-1 dhe ndeshja e tretë e serisë do të luhet në Prizren.


FINALS: KBF PENZA - KBF BASHKIMI

+5 për Penzën, përfundon pjesa e parë

FBK Liga e Femrave

+5 për Penzën, përfundon pjesa e parë

19/04/21 @ 19:48

FINALS: DRITA - ISTOGU

Drita bën hapin e parë drejt Superligës

FBK Liga e Parë

Drita bën hapin e parë drejt Superligës

19/04/21 @ 19:17

FINALS: KBF PENZA - KBF BASHKIMI

Pesëshet e para: KBF Penza - KBF Bashkimi

FBK Liga e Femrave

Pesëshet e para: KBF Penza - KBF Bashkimi

19/04/21 @ 18:52

FINALS: DRITA - ISTOGU

Ç3: +9 epërsia, edhe 10 minuta lojë

FBK Liga e Parë

Ç3: +9 epërsia, edhe 10 minuta lojë

19/04/21 @ 18:37

FINALS: DRITA - ISTOGU

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Drita - Istogu

FBK Liga e Parë

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Drita - Istogu

19/04/21 @ 18:05

FINALS: DRITA - ISTOGU

Ç1: Drita në epërsi pas 10 minutave

FBK Liga e Parë

Ç1: Drita në epërsi pas 10 minutave

19/04/21 @ 17:36

FINALS: DRITA - ISTOGU

Pesëshet e para: Drita - Istogu

FBK Liga e Parë

Pesëshet e para: Drita - Istogu

19/04/21 @ 17:03

TEAM OF THE SEMIFINALS

TOP 5-shja e gjysmëfinaleve (Liga e Parë)

FBK Liga e Parë

TOP 5-shja e gjysmëfinaleve (Liga e Parë)

19/04/21 @ 15:25

KAMPI NACIONAL

8 trajnerë dhe 48 basketbollistë/e në Kampin Nacional të FBK-së

FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/International

8 trajnerë dhe 48 basketbollistë/e në Kampin Nacional të FBK-së

28/06/21 @ 15:11

FIBA 3x3

Kosova përfundon fazën e grupeve edhe te femrat

FBK Liga e Femrave/Përfaqësuesja

Kosova përfundon fazën e grupeve edhe te femrat

27/06/21 @ 17:50

REFEREE

Gjyqtarët e Kosovës në garat ndërkombëtare

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Femrave

Gjyqtarët e Kosovës në garat ndërkombëtare

22/06/21 @ 13:47

FBK

FBK vendos për datën e fillimit dhe të përfundimit të afatit kalimtar

FBK Superliga/FBK Liga e Femrave

FBK vendos për datën e fillimit dhe të përfundimit të afatit kalimtar

11/06/21 @ 13:53

FBK

Nis regjistrimi i klubeve për edicionin 2021/22

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave

Nis regjistrimi i klubeve për edicionin 2021/22

08/06/21 @ 15:39

ORARI I DARDANEVE

Në debutim, ndaj Qipros

FBK Liga e Femrave/Përfaqësuesja

Në debutim, ndaj Qipros

03/06/21 @ 11:20

KAMPIONATI SHKOLLOR

Te vajzat, kampione SHFMU Jeronim de Rada

FBK Liga e Femrave/International

Te vajzat, kampione SHFMU Jeronim de Rada

02/06/21 @ 12:46

KATEGORITË E REJA

Junior 06 në finale ndaj K. Prishtinës

FBK Liga e Femrave

Junior 06 në finale ndaj K. Prishtinës

23/05/21 @ 00:06

3X3

‘Mini-reprezentacioni i Kosovës’ fiton në turneun 3x3

FBK Liga e Femrave

‘Mini-reprezentacioni i Kosovës’ fiton në turneun 3x3

22/05/21 @ 16:59

LIGA E FEMRAVE

Vushtrria fiton PlayOffin, siguron elitën e basketbollit femror

FBK Liga e Femrave

Vushtrria fiton PlayOffin, siguron elitën e basketbollit femror

12/05/21 @ 17:44


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave