Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FINALS: DRITA - ISTOGU

Drita bën hapin e parë drejt Superligës

Drita bën hapin e parë drejt Superligës


19 April, 2021 @19:17

Drita e mposhti Istogun me rezultat 92-74 në ndeshjen e parë finale të Ligës së Parë.

Skuadra gjilanase e kishte epërsinë në çdo çerek dhe triumfoi ndaj kundështarit më lehtë se sa që është pritur.

Gjashtë lojtarë te Drita luajtën me pikë dyshifrore, derisa prej tyre u dalluan Arian Memeti me 18 pikë e 13 kërcime, Xzavier Barmore me 16 pikë  dhe Qëndrim Demi e Bardh Jakupi me 15 pikë secili.

Te Istogu u veçuan Fisnik Juniku me 25 pikë, 4 asistime e 3 kërcime dhe Ardit Pepaj me 18 pikë e 8 kërcime, kurse në humbjen e Istogut ndikoi edhe performanca e kapitenit Diamant Shabani, që luajti në sulm me 8 pikë, kurse në mbrojtje i rrëmbeu 18 kërcime.

SKEMA E PLAY OFFIT

Drita me këtë fitore kaloi 1-0 në epërsi në serinë finale. Skuadra që fiton dy ndeshje do të inkuadrohet në Superligë.


FINALS: KBF PENZA - KBF BASHKIMI

Pesëshet e para: KBF Penza - KBF Bashkimi

FBK Liga e Femrave

Pesëshet e para: KBF Penza - KBF Bashkimi

19/04/21 @ 18:52

FINALS: DRITA - ISTOGU

Ç3: +9 epërsia, edhe 10 minuta lojë

FBK Liga e Parë

Ç3: +9 epërsia, edhe 10 minuta lojë

19/04/21 @ 18:37

FINALS: DRITA - ISTOGU

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Drita - Istogu

FBK Liga e Parë

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Drita - Istogu

19/04/21 @ 18:05

FINALS: DRITA - ISTOGU

Ç1: Drita në epërsi pas 10 minutave

FBK Liga e Parë

Ç1: Drita në epërsi pas 10 minutave

19/04/21 @ 17:36

FINALS: DRITA - ISTOGU

Pesëshet e para: Drita - Istogu

FBK Liga e Parë

Pesëshet e para: Drita - Istogu

19/04/21 @ 17:03

TEAM OF THE SEMIFINALS

TOP 5-shja e gjysmëfinaleve (Liga e Parë)

FBK Liga e Parë

TOP 5-shja e gjysmëfinaleve (Liga e Parë)

19/04/21 @ 15:25

PLAYOFFS

Orari i ndeshjeve të dyta të Play Offit

FBK Superliga

Orari i ndeshjeve të dyta të Play Offit

19/04/21 @ 13:14

FINALS: KBF PENZA - KBF BASHKIMI

KBF Bashkimi për ta barazuar serinë, Penza kërkon fitoren e dytë

FBK Liga e Femrave

KBF Bashkimi për ta barazuar serinë, Penza kërkon fitoren e dytë

19/04/21 @ 10:01

KAMPI NACIONAL

8 trajnerë dhe 48 basketbollistë/e në Kampin Nacional të FBK-së

FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/International

8 trajnerë dhe 48 basketbollistë/e në Kampin Nacional të FBK-së

28/06/21 @ 15:11

REFEREE

Gjyqtarët e Kosovës në garat ndërkombëtare

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Femrave

Gjyqtarët e Kosovës në garat ndërkombëtare

22/06/21 @ 13:47

FBK

Nis regjistrimi i klubeve për edicionin 2021/22

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave

Nis regjistrimi i klubeve për edicionin 2021/22

08/06/21 @ 15:39

FBK

FBK - Liga e Parë: Palestra të lidhura me FIBA

FBK Liga e Parë

FBK - Liga e Parë: Palestra të lidhura me FIBA

02/06/21 @ 14:24

NEW BASKET

New Basket bëhet me lojtarin më të gjatë në Kosovë!

FBK Liga e Parë

New Basket bëhet me lojtarin më të gjatë në Kosovë!

09/05/21 @ 23:32

TRANSFER

Skuadra e Ligës së Parë zyrtarizon lojtarin e huaj për stinorin e ri

FBK Liga e Parë

Skuadra e Ligës së Parë zyrtarizon lojtarin e huaj për stinorin e ri

07/05/21 @ 17:59

NEW BASKET

KB New Basket prezenton fanellat për stinorin 2021/22

FBK Liga e Parë

KB New Basket prezenton fanellat për stinorin 2021/22

03/05/21 @ 15:57

PLAY OUT

Pejanët ngjiten në Ligën e Parë, ekipi nga Prizreni bie poshtë

FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë

Pejanët ngjiten në Ligën e Parë, ekipi nga Prizreni bie poshtë

01/05/21 @ 20:12

PLAY OUT / MEGASPORTS - BOREA

Sot caktohet skuadra e fundit e Ligës së Parë për edicionin 2021/22

FBK Liga e Parë

Sot caktohet skuadra e fundit e Ligës së Parë për edicionin 2021/22

01/05/21 @ 12:08

PLAY OUT

Vetëm një pikë dallim në çerekun e tretë të ndeshjes Trepça-Istogu

FBK Superliga/FBK Liga e Parë

Vetëm një pikë dallim në çerekun e tretë të ndeshjes Trepça-Istogu

29/04/21 @ 18:07


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë