Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KBF PARTIZANI 77-94 KBF PRISHTINA

KBF Prishtina triumfon në Tiranë

KBF Prishtina triumfon në Tiranë


2 March, 2022 @22:11

Basketbollistet e Prishtinës kanë arritur që të shënojnë fitore të rëndësishme në kuadër të Ligës Unike sonte, duke e mposhtur Partizanin në Tiranë, 77-94 [17-24, 17-28, 20-17, 23-25].

Sarah Mgbeike është treguar përsëri e pandalshme, derisa ka shënuar 32 pikë, 17 kërcime e 5 asistime në fitoren e bardhekaltërave nga kryeqyteti i Kosovës.

Tynice Martin ka dhënë 23 pikë, në ndeshjen ku s’pushoi asnjë sekond, ndërsa Agensa Rrahmani kontribuoi me 20 pikë të tjera në fitore.

Aida Palko me 28 pikë e 15 kërcime si dhe kapitenja Ornela Lalaj me 21 pikë e 15 kërcime ishin më të dalluarat te të kuqet tiranase, por të pamjaftueshme për fitoren e ekipit.

Pas kësaj fitoreje skuadra që drejtohet nga Fidan Shatri, KBF Prishtina ka bilanc 6-3 në Ligën Unike, ndërsa KBF Partizani ka bilans 2-7.LIGA UNIKE, FEMRAT - TABELA AKTUALE:

1 Penza 6-2
2 Flamurtari 6-1
3 Prishtina 5-3
4 Bashkimi 5-3
5 Partizani 2-7
6 Tirana 0-8

 
Të gjitha lajmet nga Liga Unike