Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

LAJMI I FUNDIT

Klubi nga Kosova largohet nga BIBL 21/22

Klubi nga Kosova largohet nga BIBL 21/22


6 October, 2021 @12:52

Në njoftimin e fundit të lëshuar nga faqja zyrtare e ligës ballkanike, është bërë e ditur se KB Peja nuk do të merr pjesë në edicionin e ri të garave të BIBL.

“KB Peja nuk do të merr pjesë në sezonin 21/22 të BIBL. Vendimi që ekipi i dytë pjesëmarrës nga Kosova të largohet, është marrë nga drejtori i ligës, Shay Shtriks. Ai ka njoftuar edhe kreun e FBK-së Arben Fetahu për vendimin. Peja ka refuzuar të konfirmojë orarin zyrtar të garave dhe të kryejë obligimet financiare drejt ligës në afatat e caktuara,” ka bërë të ditur ndër të tjera njoftimi.

Me largimin e Pejës nga gara, Grupi A i BIBL do të vazhdojë garimin me pesë ekipet e mbetura në lojë. Me këtë Vendim, nga Kosova mbetet vetëm Prishtina si pjesëmarrëse këtë edicion në BIBL. Prishtina garon në Grupin B.

bibl

 


LAJMI I FUNDIT

Klubi nga Kosova largohet nga BIBL 21/22

Balkan League/International

Klubi nga Kosova largohet nga BIBL 21/22

06/10/21 @ 12:52

PAMJET NGA FINALJA

Highlights: Penza-Prishtina, finalja e Superkupës

FBK Liga e Femrave/Superkupa e Kosovës

Highlights: Penza-Prishtina, finalja e Superkupës

06/10/21 @ 00:06

FINALJA E SUPERKUPËS: PENZA - PRISHTINA

Penza triumfon! Pejanet fitojnë Superkupën

FBK Liga e Femrave/Superkupa e Kosovës

Penza triumfon! Pejanet fitojnë Superkupën

05/10/21 @ 20:49

Ç3: PENZA-PRISHTINA - FINALJA E SUPERKUPËS

Ulet dallimi para çerekut të fundit

FBK Liga e Femrave/Superkupa e Kosovës

Ulet dallimi para çerekut të fundit

05/10/21 @ 20:22

KARAGAÇ

Peja hap stinorin në BIBL

Balkan League

Peja hap stinorin në BIBL

30/09/21 @ 16:39

NË KRYEQYTET

Dachon Burke prezantohet te Prishtina

FBK Superliga/Balkan League/International/Transfere

Dachon Burke prezantohet te Prishtina

30/09/21 @ 16:04

KALENDARI I PRISHTINËS

Orari i ndeshjeve të Prishtinës në BIBL

Balkan League

Orari i ndeshjeve të Prishtinës në BIBL

28/09/21 @ 16:18

KALENDARI I PEJËS

Orari i ndeshjeve të Pejës në BIBL

Balkan League

Orari i ndeshjeve të Pejës në BIBL

28/09/21 @ 16:13

NË KRYEQYTET

Prishtina zyrtarizon playin, Dachon Burke

FBK Superliga/Balkan League

Prishtina zyrtarizon playin, Dachon Burke

24/09/21 @ 16:11

LIGA BALLKANIKE

Kampioni i Bullgarisë në BIBL, futet në grup me KB Peja

Balkan League

Kampioni i Bullgarisë në BIBL, futet në grup me KB Peja

22/09/21 @ 15:14

KARAGAÇ

Stephen Maxwell zyrtarizohet si lojtar i ri i KB Peja

Liga Unike/FBK Superliga/Balkan League/Transfere

Stephen Maxwell zyrtarizohet si lojtar i ri i KB Peja

20/09/21 @ 16:06

KARAGAÇ

Largohet Shoshi, Peja zyrtarizon zëvendësimin

Liga Unike/FBK Superliga/Balkan League/International/Transfere

Largohet Shoshi, Peja zyrtarizon zëvendësimin

13/09/21 @ 18:11

HIDHET SHORTI

Peja dhe Prishtina, kuptojnë kundërshtarët e grupeve në BIBL

Balkan League

Peja dhe Prishtina, kuptojnë kundërshtarët e grupeve në BIBL

26/08/21 @ 14:22

E FUNDIT

BIBL përcakton vazot, Prishtina e Peja s’mund të jenë në një grup

Balkan League

BIBL përcakton vazot, Prishtina e Peja s’mund të jenë në një grup

19/08/21 @ 19:35


 
Të gjitha lajmet nga Balkan League