Të gjitha lajmet

TE KOSOVA

Kthehet Tmusic

BOROZANI/ Arkiv

Kthehet Tmusic

1 December, 2018 @20:46

Basketbollisti i Prishtinës, Mikaile Tmusic, që këtë stinor s’ka luajtur ende ansjë lojë me ekipin e tij të ri, do të jetë forcë e Kosovës në përballjen që ekipi e zhvillon ndaj Maqedonisë në Gjevgjeli nesër mbrëma.

Tmusic do të ketë mundësi loje në këtë ndeshje, ka bërë të ditur FBK-ja sot, ndërsa ai tashmë ka zhvilluar stërvitjen e parë me reprezentacionin, pasi iu bashkua atyre në Maqedoni.

TABELA dhe ORARI I NDESHJEVE

Kosova nëse dëshiron të shpresojë në kualifikim përmes kësaj rruge, do të duhet patjetër të fitojë ndaj Maqedonisë me së paku 4 pikë epërsi në këtë duel dhe të shpresojë që Maqedonia do të mposhtet nga Rumania në përballjen e radhës.

 

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga