Të gjitha lajmet

HEAT

Lebron rekorderi!

REUTERS/Robert Galbraith

Lebron rekorderi!

17 January, 2013 @9:58

Djelmoshat e Erik Spoelstras kanë pasur epërsinë që nga fillimi i ndeshjes të cilën e kanë zgjeruar aq shumë gjatë tre çerekëve, sa që kanë lënë hapësirë që çerekun e katërt të humbin 12-25 dhe përsëri të fitojnë ndeshjen, me 15 pikë epërsi në përgjithësi, 92-75. 

Lebron James u bë lojtari më i ri që shënoi 20 mijë pikë në NBA. Ai luajti me 25 pikë, 10 asistime dhe 7 kërcime dhe u tërhoq nga loja dalëngadalë për të kursyer energji për ndeshjen ndaj Los Angeles Lakersit. 

Edhe Dwyane Wade u duk më i mirë sot në krahasim me tre ndeshjet e kaluara, duke shënuar 15 pikë, 8 kërcime, 6 asistime dhe 5 topa të vjedhur për kampionin aktual. 

Golden State Warriors në anën tjetër pa Stephen Curryn e lënduar janë dukur të shkapërderdhur në tërësi gjatë ndeshjet. Më i miri te ata ishte Jarret Jack me 16 pikë të shënuara. 

REZULTATET

Golden State Warriors - Miami Heat 75-92

Portland Trail Blazers - Cleveland Cavaliers 88-93

Sacramento Kings - Washington Wizards 95-94

PREZANTOHET STADIUMI

Sa ulëse e çka tjetër? Detajet e planit të stadiumit kombëtar

14 June, 2019 @14:01

Sot në muzeun e Kosovës u bë prezantimi i projektit për stadiumin e ri të Kosovës, që pritet të ndërtohet.…

TRANSFEROHET REPREZENTUESI

Shoshi te nënkampioni i FIBA Europe Cup

14 June, 2019 @12:24

Qendra e reprezentacionit të Kosovës në basketboll, Lis Shoshi, është anëtar më i ri i nënkampionit të FIBA Europe Cup…

FIFA RANKING TOP TEAMS

TOP 10shja pa Gjermaninë, vetëm Portugalia e Spanja ngriten

14 June, 2019 @11:55

Në TOP 10 të renditjes mujore të FIFAs të publikuar sot, katërshja kryesuese nuk ka ndërruar. Belgjika mbetet lidere…

FIFA RANKING

Rënie e radhës për kuqezinjtë

Foto: FSHF

14 June, 2019 @11:43

Shqipëria përsëri ka rënë në renditjen mujore të FIFAs. Në publikimin e fundit të shtëpisë së futbollit botëror, Shqipëria…

KOSOVA

Ngritje e radhës në renditjen e FIFAs

14 June, 2019 @11:33

Reprezentacioni i Kosovës që ndodhet një seri të jashtëzakonshme prej 14 ndeshjeve pa humbje, është ngjitur për 6 pozita në…

Të gjitha lajmet nga