Të gjitha lajmet

HEAT

Lebron rekorderi!

REUTERS/Robert Galbraith

Lebron rekorderi!

17 January, 2013 @9:58

Djelmoshat e Erik Spoelstras kanë pasur epërsinë që nga fillimi i ndeshjes të cilën e kanë zgjeruar aq shumë gjatë tre çerekëve, sa që kanë lënë hapësirë që çerekun e katërt të humbin 12-25 dhe përsëri të fitojnë ndeshjen, me 15 pikë epërsi në përgjithësi, 92-75. 

Lebron James u bë lojtari më i ri që shënoi 20 mijë pikë në NBA. Ai luajti me 25 pikë, 10 asistime dhe 7 kërcime dhe u tërhoq nga loja dalëngadalë për të kursyer energji për ndeshjen ndaj Los Angeles Lakersit. 

Edhe Dwyane Wade u duk më i mirë sot në krahasim me tre ndeshjet e kaluara, duke shënuar 15 pikë, 8 kërcime, 6 asistime dhe 5 topa të vjedhur për kampionin aktual. 

Golden State Warriors në anën tjetër pa Stephen Curryn e lënduar janë dukur të shkapërderdhur në tërësi gjatë ndeshjet. Më i miri te ata ishte Jarret Jack me 16 pikë të shënuara. 

REZULTATET

Golden State Warriors - Miami Heat 75-92

Portland Trail Blazers - Cleveland Cavaliers 88-93

Sacramento Kings - Washington Wizards 95-94

MICHAEL JORDAN NË MEMO PËR KOBE BRYANT

Jordan në lot, “Ai ishte vëllau im”

Foto: clutchpoints

24 February, 2020 @23:38

Legjenda e basketbollit amerikan dhe botëror, Michael Jordan, në natën ku u kujtua Kobe Bryant pas humbjes tragjike të jetës…

LIVERPOOL 3-2 WEST HAM UNITED

Barazim rekordi dhe përmbysje, për të vazhduar dominimin total

Foto: premierleague.com

24 February, 2020 @23:09

Liverpool nuk ka lejuar të befasohet nga West Ham Unitedi i David Moyesit, të cilët rezultatin prej 1-0 e kthyen…

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (12)

24 February, 2020 @18:22

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së 12 në Ligën e Femrave në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës…

BASTORET

Bastoret: Maqedonia Veriore favorite ndaj Kosovës

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

24 February, 2020 @16:31

Kanë dalë bastet për ndeshjet e PlayOffit për EURO 2020, ku bën pjesë edhe Kosova. Kështu, bastorja bet365 që…

TICKETS MKD - KOS

Nis shitja e biletave për ndeshjen Maqedonia Veriore - Kosova

Foto: SportMedia/mk

24 February, 2020 @15:39

Mediat maqedonase kanë bërë të ditur se po fillon shitja e biletave për ndeshjen vendimtare mes Maqedonisë Veriore dhe Kosovës,…

Të gjitha lajmet nga