Të gjitha lajmet

ZALGIRIS - ANADOLU EFES

Me dominim total mposhtin Zalgirisin

FOTO / euroleague

Me dominim total mposhtin Zalgirisin

8 January, 2019 @21:26

Skuadra turke Anadolu Efes pa telashe e mposhti skuadrën lituaneze Zalgiris Kaunas me rezultat 58-79.

Sidomos në mbrojtje Anadolu Efesi ishte i pakalueshëm dhe këtë më së miri dëshmon fakti që asnjë lojtar i Zalgirisit nuk arriti të shënojë pikë dyshifrore.

Adrien Moerman ishte më i dalluari te skuadra turke me 23 pikë, derisa u ndihmua edhe nga Bryant Dunston me 13 pikë të tjera.

Te Zalgirisi Marius Grigonis u veçua me nëntë pikë, që nuk mjaftoi për fitore.

TABELA AKTUALE

Kjo ishte fitorja e 11 e Efesit krahas 6 humbjeve që i ka dhe aktualisht gjendet në pozitën e katërt, derisa Zalgirisi me bilanc prej 7 fitoreve e 10 humbjeve është jashtë zonës së Play Offit.

FINAL FOUR

Me rikthim në fund, CSKA mposht kampionin

17 May, 2019 @23:26

Pas Anadolu Efesit, finalisti i dytë i Euroleagues u bë CSKA Moska. Skuadra ruse e mposhti Real Madridin me…

FINAL 4

Historike, Anadolu Efes në finale të Euroleagues

17 May, 2019 @20:59

Anadolu Efes, duke e mposhtur nënkampionin e Euroleagues Fenerbahçen me rezultat 73-92, u kualifikua për herë të parë në histori…

GAME 5: ANADOLU EFES - BARCELONA

Pas 18 viteve në Final Four

1 May, 2019 @21:49

Seria e vetme në Euroleague që zgjati pesë ndeshje këtë sezon në Play Off, përfundoi me fitoren e Anadolu Efesit…

GAME 4: ZALGIRIS - FENERBAHCE

Për herë të pestë rresht në Final 4

Foto: euroleague.net

25 April, 2019 @22:19

Nënkampioni i Euroleagues, Fenerbahçe, për herë të pestë rresht arriti të kualifikohet në Final Four të Euroleagues. Fenerbahçe në seri…

GAME 4: BASKONIA - CSKA

CSKA afër Final Fourit

FOTO/ euroleague

24 April, 2019 @23:22

Skuadra ruse CSKA Moska, arriti ta mposhtë Baskonian me rezultat 77-84 dhe kaloi 2-1 në epërsi në seri. Ylli françez…

Të gjitha lajmet nga Euroleague