Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ADIS BECIRAGIC

Mos shënimet nga pozitat e hapura, ndikuan

Mos shënimet nga pozitat e hapura, ndikuan


3 September, 2021 @23:01

Trajneri i KB Ylli, Adis Beciragic, në deklaratën e tij pas ndeshjes gjysmëfinale të Superkupës së Kosovës të humbur nga KB Trepça ka treguar ndër të tjera edhe arsyet e humbjes së ekipit të tij.

“Krijuam shuëm raste të hapura për shut përgjatë 35-minutave lojë dhe kur ato nuk shfrytëzohen atëherë bie edhe mbrojtja, sepse kjo ndikon psiqikisht te lojtarët,” ka thënë fillimisht trajneri që bëri kampion për herë të parë në histori Yllin.

“Pastaj më duhet të them, jo si arsyetim, Gëzimi [Morina], [Barret] Benson dhe Justin [Martin] kanë nisur stërvitjet me ekipin këtë të hënë. I tërë ekipi ka bërë dy stërvitje të plota, pasi që deri tash kemi kryer stërvitje me shtatë lojtarë. E me ekipe të tilla të përgatitura mirë duhet të jesh edhe ti shumë mirë i përgatitur. Uroj kundërshtarin për fitoren,” ka shtuar Beciragic.

Trepça mposhti Yllin me 12 pikë epërsi në gjysmëfinale të Superkupës, 81-69, për të siguruar finalen e garës.

Ndërsa sa i përket kampionatit që nis pas dhjetë ditësh, trajneri boshnjak i suharekasve ka thënë se ata do të bëjnë gjithçka për të përmirësuar lojën e tyre, përndryshe do të hasin në vështirësi.

“Natyrisht, gjithçka varet nga lojtarët, por do të bëjmë ekipin më të komponuar sepse pas dhjetë ditësh nis kampionati. Ne gjithsesi do të përmirësojmë basketbollin tonë, përndryshe do të kemi probleme me ekipet tjera,” ka thënë ai.

Ndërkaq në fund, u pyet nëse është i kënaqur me përforcimet e huaja të skuadrës.

“Tash për tash jam i kënaqur, edhe pse nuk i kam parë ende si duhet në lojë. Dy kanë ardhur këtë të hënë dhe do të jetë jo e arsyeshme po të flasë për cilësitë e tyre. Mirëpo në ditët në vijim gjithçka do të kuptohet,” ka thënë në fund trajneri i Yllit, Adis Beciragic.


ARBNOR RIFATI

Rifati tregon ku u bë dallimi dhe synimet e KB Prizreni

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Rifati tregon ku u bë dallimi dhe synimet e KB Prizreni

03/09/21 @ 22:18

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Trepça - Ylli

Superkupa e Kosovës

Highlights nga ndeshja Trepça - Ylli

03/09/21 @ 22:12

SEMSETTIN BAS

Baş tregon çka ndikoi te humbja e Pejës

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Baş tregon çka ndikoi te humbja e Pejës

03/09/21 @ 22:05

TREPÇA 81-69 YLLI

Start i fuqishëm për të eliminuar kampionin dhe arritur finalen

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Start i fuqishëm për të eliminuar kampionin dhe arritur finalen

03/09/21 @ 20:58

SUPERKUPA

Ç3: Trepça afër finales

Superkupa e Kosovës

Ç3: Trepça afër finales

03/09/21 @ 20:24

SUPERKUPA

Me 8 pikë mbyllet pjesa e parë (Trepça-Ylli)

Superkupa e Kosovës

Me 8 pikë mbyllet pjesa e parë (Trepça-Ylli)

03/09/21 @ 19:46

SUPERKUPA

Ç1: 10 minutëshi i parë i takoi Trepçës

Superkupa e Kosovës

Ç1: 10 minutëshi i parë i takoi Trepçës

03/09/21 @ 19:19

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Prizreni-16 - Peja

Superkupa e Kosovës

Highlights nga ndeshja Prizreni-16 - Peja

03/09/21 @ 19:12

ARBNOR RIFATI

Rifati tregon ku u bë dallimi dhe synimet e KB Prizreni

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Rifati tregon ku u bë dallimi dhe synimet e KB Prizreni

03/09/21 @ 22:18

SEMSETTIN BAS

Baş tregon çka ndikoi te humbja e Pejës

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Baş tregon çka ndikoi te humbja e Pejës

03/09/21 @ 22:05

TREPÇA 81-69 YLLI

Start i fuqishëm për të eliminuar kampionin dhe arritur finalen

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Start i fuqishëm për të eliminuar kampionin dhe arritur finalen

03/09/21 @ 20:58

PRISHTINA

Basketbollisti i Prishtinës mungon për 5-7 muaj!

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Basketbollisti i Prishtinës mungon për 5-7 muaj!

02/09/21 @ 20:01

RAHOVECI 71-75 TREPÇA

Trepça rikthehet dhe triumfon ndaj Rahovecit

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Trepça rikthehet dhe triumfon ndaj Rahovecit

02/09/21 @ 17:54

TRAJNERI I PEJËS

Baş: Synimet janë t’i fitojmë finalet

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Baş: Synimet janë t’i fitojmë finalet

01/09/21 @ 23:46

TRAJNERI I PRISHTINËS

Nazor: Kemi punë për të bërë

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Nazor: Kemi punë për të bërë

01/09/21 @ 23:32

TRAJERI I PRIZRENI-16

Rifati: Shpresojmë finalen

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Rifati: Shpresojmë finalen

01/09/21 @ 22:49

TRAJNERI I DRITËS

Bislimi: Kundërshtari i konsoliduar, ne pa ambicie këtu

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Bislimi: Kundërshtari i konsoliduar, ne pa ambicie këtu

01/09/21 @ 22:28

PAS DUELEVE TË PARA

Rruga drejt finales: Peja apo Prizreni-16?

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Rruga drejt finales: Peja apo Prizreni-16?

01/09/21 @ 22:16


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga