Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TREPÇA 81-69 YLLI

Start i fuqishëm për të eliminuar kampionin dhe arritur finalen

Foto: FBK

Start i fuqishëm për të eliminuar kampionin dhe arritur finalen


3 September, 2021 @20:58

Trepça është finalistja e dytë e Superkupës së Kosovës, pasi që në përballjen gjysmëfinale mposhti Yllin, kampionin aktual të Kosovës.

Mitrovicasit pas startit të furishëm që patën me 9-0 e mbajtën atë deri në fund të ndeshjes për të fituar në fund 81-69 [21-14, 16-15, 23-20 dhe 21-20].

Ekipi i drejtuar nga Lubomir Minchev në secilin çerek ka shtuar epërsinë për të fituar komod në fund, me 12 pikë dallim.

Më efikasi te Trepça në fitore ka qenë Samir Zekiqi që ka shënuar 20 pikë për ekipin e tij dhe ndaj ish-ekipit të tij.

Me nga 12 pikë ndeshjen e përfunduan edhe Drilon Hajrizi e Taurus Cockfield, ku ky i fundit bëri edhe 10 asistime për të kryer ndeshjen me double-double.

Te ekipi kampion, që kësaj radhe u ndal në ndeshje zyrtare nga mitrovicasit pas dy humbjeve në miqësore, më efikasi ka qenë Erjon Kastrati me 15 pikë.

Brandon Randolph dha 14 pikë e e 8 kërcime, ndërsa Mikaile Tmusic kreu ndeshjen me 12 pikë e 3 asistime.

Të dielën, Trepça ka siguruar finalen ndaj Prizrenit-16 ku do të ndeshen në Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve për trofeun e parë të stinorit.


SUPERKUPA

Ç3: Trepça afër finales

Superkupa e Kosovës

Ç3: Trepça afër finales

03/09/21 @ 20:24

SUPERKUPA

Me 8 pikë mbyllet pjesa e parë (Trepça-Ylli)

Superkupa e Kosovës

Me 8 pikë mbyllet pjesa e parë (Trepça-Ylli)

03/09/21 @ 19:46

SUPERKUPA

Ç1: 10 minutëshi i parë i takoi Trepçës

Superkupa e Kosovës

Ç1: 10 minutëshi i parë i takoi Trepçës

03/09/21 @ 19:19

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Prizreni-16 - Peja

Superkupa e Kosovës

Highlights nga ndeshja Prizreni-16 - Peja

03/09/21 @ 19:12

SUPERKUPA

Pesëshet e para: Trepça - Ylli

Superkupa e Kosovës

Pesëshet e para: Trepça - Ylli

03/09/21 @ 18:49

SUPERKUPA

Prizreni-16, finalisti i parë në Superkupë

Superkupa e Kosovës

Prizreni-16, finalisti i parë në Superkupë

03/09/21 @ 17:45

SUPERKUPA

Dardan Berisha me 17p, Prizreni me epërsi dyshifrore

Superkupa e Kosovës

Dardan Berisha me 17p, Prizreni me epërsi dyshifrore

03/09/21 @ 16:41

SUPERKUPA

Ç1:Berisha me 3 treshe, rezultati i ngushtë

Superkupa e Kosovës

Ç1:Berisha me 3 treshe, rezultati i ngushtë

03/09/21 @ 16:19

PRISHTINA

Basketbollisti i Prishtinës mungon për 5-7 muaj!

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Basketbollisti i Prishtinës mungon për 5-7 muaj!

02/09/21 @ 20:01

RAHOVECI 71-75 TREPÇA

Trepça rikthehet dhe triumfon ndaj Rahovecit

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Trepça rikthehet dhe triumfon ndaj Rahovecit

02/09/21 @ 17:54

TRAJNERI I PEJËS

Baş: Synimet janë t’i fitojmë finalet

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Baş: Synimet janë t’i fitojmë finalet

01/09/21 @ 23:46

TRAJNERI I PRISHTINËS

Nazor: Kemi punë për të bërë

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Nazor: Kemi punë për të bërë

01/09/21 @ 23:32

TRAJERI I PRIZRENI-16

Rifati: Shpresojmë finalen

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Rifati: Shpresojmë finalen

01/09/21 @ 22:49

TRAJNERI I DRITËS

Bislimi: Kundërshtari i konsoliduar, ne pa ambicie këtu

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Bislimi: Kundërshtari i konsoliduar, ne pa ambicie këtu

01/09/21 @ 22:28

PAS DUELEVE TË PARA

Rruga drejt finales: Peja apo Prizreni-16?

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Rruga drejt finales: Peja apo Prizreni-16?

01/09/21 @ 22:16

PRIZRENI FITON LEHTË

Prizreni me mbi 100 pikë ndaj Dritës, siguron gjysmëfinalen

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Prizreni me mbi 100 pikë ndaj Dritës, siguron gjysmëfinalen

01/09/21 @ 17:34

NË KRYEQYTET

Prishtina emëron kapitenin e ri të ekipit

FBK Superliga

Prishtina emëron kapitenin e ri të ekipit

31/08/21 @ 23:19

PEJA

Peja me trajner turk në Akademi

FBK Superliga

Peja me trajner turk në Akademi

31/08/21 @ 20:10


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga