Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SEMSETTIN BAS

Baş tregon çka ndikoi te humbja e Pejës

Baş tregon çka ndikoi te humbja e Pejës


3 September, 2021 @22:05

Trajneri turk i Pejës, Şemsettin Baş, pasi pa ekipin e tij të humb në gjysmëfinale të Superkupës së Kosovës nga KB Prizreni ka thënë se në këtë ndikuan mungesat e dy lojtarëve vendor të ekipit me përvojë.

“Ende nuk jemi gati 100% ndërsa dy lojtarë vendor me përvojë, Lisi [Shoshi] dhe [Rron] Grapci kanë qenë të lënduar. Çereku i parë ka qenë i mirë për ekipin tonë dhe fillimi i çerekut të dytë. Pastaj ramë në sulm dhe pranuam shumë kundërsulme,” ka thënë fillimisht ai sa i përket ndeshjes së sotme.

Më pas ai u pyet edhe për kundërshtarët e Superligës dhe si ju dukën skuadrat pjesëmarrëse që në vijim të stinorit do të ndeshen në kampionat.

“Përveç Dritës, krejt ekipet tjera janë të mirë. Asnjëra s’është ende në 100%-shin e saj. Të gjitha ekipet domethënë janë të mira. Nuk ka ekip të dobët. Ndërsa ekipi që më së miri do të komponohet do të fitojë në fund,” ka përfunduar deklaratën e tij pas ndeshjes trajneri i KB Peja, Baş.

Peja që kishte eliminuar Prizrenin në gjysmëfinale të PlayOffit në stinorin e kaluar, sonte u mposht nga skuadra prizrenase, të cilët arritën finalen e Superkupës së Kosovës dhe të dielën do të luftojnë për trofe.


TREPÇA 81-69 YLLI

Start i fuqishëm për të eliminuar kampionin dhe arritur finalen

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Start i fuqishëm për të eliminuar kampionin dhe arritur finalen

03/09/21 @ 20:58

SUPERKUPA

Ç3: Trepça afër finales

Superkupa e Kosovës

Ç3: Trepça afër finales

03/09/21 @ 20:24

SUPERKUPA

Me 8 pikë mbyllet pjesa e parë (Trepça-Ylli)

Superkupa e Kosovës

Me 8 pikë mbyllet pjesa e parë (Trepça-Ylli)

03/09/21 @ 19:46

SUPERKUPA

Ç1: 10 minutëshi i parë i takoi Trepçës

Superkupa e Kosovës

Ç1: 10 minutëshi i parë i takoi Trepçës

03/09/21 @ 19:19

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Prizreni-16 - Peja

Superkupa e Kosovës

Highlights nga ndeshja Prizreni-16 - Peja

03/09/21 @ 19:12

SUPERKUPA

Pesëshet e para: Trepça - Ylli

Superkupa e Kosovës

Pesëshet e para: Trepça - Ylli

03/09/21 @ 18:49

SUPERKUPA

Prizreni-16, finalisti i parë në Superkupë

Superkupa e Kosovës

Prizreni-16, finalisti i parë në Superkupë

03/09/21 @ 17:45

SUPERKUPA

Dardan Berisha me 17p, Prizreni me epërsi dyshifrore

Superkupa e Kosovës

Dardan Berisha me 17p, Prizreni me epërsi dyshifrore

03/09/21 @ 16:41

TREPÇA 81-69 YLLI

Start i fuqishëm për të eliminuar kampionin dhe arritur finalen

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Start i fuqishëm për të eliminuar kampionin dhe arritur finalen

03/09/21 @ 20:58

PRISHTINA

Basketbollisti i Prishtinës mungon për 5-7 muaj!

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Basketbollisti i Prishtinës mungon për 5-7 muaj!

02/09/21 @ 20:01

RAHOVECI 71-75 TREPÇA

Trepça rikthehet dhe triumfon ndaj Rahovecit

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Trepça rikthehet dhe triumfon ndaj Rahovecit

02/09/21 @ 17:54

TRAJNERI I PEJËS

Baş: Synimet janë t’i fitojmë finalet

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Baş: Synimet janë t’i fitojmë finalet

01/09/21 @ 23:46

TRAJNERI I PRISHTINËS

Nazor: Kemi punë për të bërë

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Nazor: Kemi punë për të bërë

01/09/21 @ 23:32

TRAJERI I PRIZRENI-16

Rifati: Shpresojmë finalen

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Rifati: Shpresojmë finalen

01/09/21 @ 22:49

TRAJNERI I DRITËS

Bislimi: Kundërshtari i konsoliduar, ne pa ambicie këtu

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Bislimi: Kundërshtari i konsoliduar, ne pa ambicie këtu

01/09/21 @ 22:28

PAS DUELEVE TË PARA

Rruga drejt finales: Peja apo Prizreni-16?

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Rruga drejt finales: Peja apo Prizreni-16?

01/09/21 @ 22:16

PRIZRENI FITON LEHTË

Prizreni me mbi 100 pikë ndaj Dritës, siguron gjysmëfinalen

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Prizreni me mbi 100 pikë ndaj Dritës, siguron gjysmëfinalen

01/09/21 @ 17:34

NË KRYEQYTET

Prishtina emëron kapitenin e ri të ekipit

FBK Superliga

Prishtina emëron kapitenin e ri të ekipit

31/08/21 @ 23:19


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga