Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ARBNOR RIFATI

Rifati tregon ku u bë dallimi dhe synimet e KB Prizreni

Rifati tregon ku u bë dallimi dhe synimet e KB Prizreni


3 September, 2021 @22:18

Trajneri i KB Prizreni, Arbnor Rifati, në deklaratën e tij pas fitores së ekipit të tij ndaj KB Peja sonte dhe arritjes së finales së parë dhe historike të klubit të tij në basketbollin kosovar ka thënë se ku është ai, ekipi i tij lufton gjithnjë për majet e basketbollit.

Ai së pari u pyet për fitoren ndaj Pejës, që e kishte eliminuar në tavolinë Prizrenin në PlayOffin e stinorit të kaluar.

”Çdo fitore është e ëmbël për ne. Kemi luftuar si burrat, edhe në vitin e kaluar kështu kemi bërë. Ka qenë ndeshje e fortë dhe e zjarrtë. Në çerekun e dytë bëmë dallimin dhe pastaj kah fundi iu dhashë rastin edhe lojtarëve të ri. Jemi për herë të parë në finale në histori të klubit dhe për këtë më së shumti i uroj lojtarët,” ka thënë Rifati.

Sa i përket skuadrave të Superligës dhe kampionatit, pasi që të gjitha u panë me së paku një ndehsje në turneun e Superkupës, Rifati ka qenë i qartë.

“Ku është Arbnor Rifati, ai ekip synon majet. Ku jam unë nuk luftohet për mbijetesë. Shoh pak mungesë të përgatitjes fizike te ekipet, por në përgjithësi veten e shohim sipër, ndërsa liga do të jetë shumë e fortë sivjet,” ka shtuar ai ndër të tjera.

KB Prizreni për herë të parë në histori të klubit ka arritur finalen e një gare dhe tashmë do të luftojë për trofeun e parë të dielën, kur në finale të Superkupës e pret Trepça, që eliminoi kampionin aktual të Kosovës në gjysmëfinale Yllin.

 


VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Trepça - Ylli

Superkupa e Kosovës

Highlights nga ndeshja Trepça - Ylli

03/09/21 @ 22:12

SEMSETTIN BAS

Baş tregon çka ndikoi te humbja e Pejës

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Baş tregon çka ndikoi te humbja e Pejës

03/09/21 @ 22:05

TREPÇA 81-69 YLLI

Start i fuqishëm për të eliminuar kampionin dhe arritur finalen

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Start i fuqishëm për të eliminuar kampionin dhe arritur finalen

03/09/21 @ 20:58

SUPERKUPA

Ç3: Trepça afër finales

Superkupa e Kosovës

Ç3: Trepça afër finales

03/09/21 @ 20:24

SUPERKUPA

Me 8 pikë mbyllet pjesa e parë (Trepça-Ylli)

Superkupa e Kosovës

Me 8 pikë mbyllet pjesa e parë (Trepça-Ylli)

03/09/21 @ 19:46

SUPERKUPA

Ç1: 10 minutëshi i parë i takoi Trepçës

Superkupa e Kosovës

Ç1: 10 minutëshi i parë i takoi Trepçës

03/09/21 @ 19:19

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Prizreni-16 - Peja

Superkupa e Kosovës

Highlights nga ndeshja Prizreni-16 - Peja

03/09/21 @ 19:12

SUPERKUPA

Pesëshet e para: Trepça - Ylli

Superkupa e Kosovës

Pesëshet e para: Trepça - Ylli

03/09/21 @ 18:49

LUBOMIR MINCHEV

Nesër përgatitemi për finale

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Nesër përgatitemi për finale

03/09/21 @ 23:22

ADIS BECIRAGIC

Mos shënimet nga pozitat e hapura, ndikuan

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Mos shënimet nga pozitat e hapura, ndikuan

03/09/21 @ 23:01

SEMSETTIN BAS

Baş tregon çka ndikoi te humbja e Pejës

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Baş tregon çka ndikoi te humbja e Pejës

03/09/21 @ 22:05

TREPÇA 81-69 YLLI

Start i fuqishëm për të eliminuar kampionin dhe arritur finalen

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Start i fuqishëm për të eliminuar kampionin dhe arritur finalen

03/09/21 @ 20:58

PRISHTINA

Basketbollisti i Prishtinës mungon për 5-7 muaj!

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Basketbollisti i Prishtinës mungon për 5-7 muaj!

02/09/21 @ 20:01

RAHOVECI 71-75 TREPÇA

Trepça rikthehet dhe triumfon ndaj Rahovecit

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Trepça rikthehet dhe triumfon ndaj Rahovecit

02/09/21 @ 17:54

TRAJNERI I PEJËS

Baş: Synimet janë t’i fitojmë finalet

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Baş: Synimet janë t’i fitojmë finalet

01/09/21 @ 23:46

TRAJNERI I PRISHTINËS

Nazor: Kemi punë për të bërë

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Nazor: Kemi punë për të bërë

01/09/21 @ 23:32

TRAJERI I PRIZRENI-16

Rifati: Shpresojmë finalen

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Rifati: Shpresojmë finalen

01/09/21 @ 22:49

TRAJNERI I DRITËS

Bislimi: Kundërshtari i konsoliduar, ne pa ambicie këtu

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Bislimi: Kundërshtari i konsoliduar, ne pa ambicie këtu

01/09/21 @ 22:28


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga