Të gjitha lajmet

DUELI I TRETË I GRUPIT

Mulaomerovic në kërkim të fitores së parë

Foto: fibaeuropecup

Mulaomerovic në kërkim të fitores së parë

1 December, 2018 @20:53

Selektori i Kosovës në basketboll, Damir Mulaomerovic, është në kërkim të fitores së parë të tij me reprezentacion.

Kosova tashmë i ka dy ndeshje të humbura në Grupin B parakualifikues për Eurobasket 2021, ndërsa ndeshja e nesërme është shansi i fundit për të shpresuar në mrekulli (kualifikim nga ky grup).

Kosova luan në Gjevgjeli ndaj Maqedonisë në përballjen që nis prej orës 17:45, ndërsa ekipi tashmë ka zhvilluar aty edhe stërvitjen e parë, bashkë me Mikaile Tmusicin e rikthyer në reprezentacion.

TABELA AKTUALE dhe ORARI

Duelin e fundit në kuadër të raundit të dytë të parakualifikimeve për Eurobasket 2021, Kosova do ta luaj më 24 shkurt në Prishtinë kundër Rumanisë.

Ndërkaq fituesi i këtij grupi do të kualifikohet në kualifikime për Eurobasket 2021 që do të fillojnë në nëntor të vitit të ardhshëm, kurse dy skuadrat tjera e kanë edhe një shans tjetër për t’u kualifikuar, por nëpërmjet një raundi shtesë që do të luhet në gusht të vitit 2019.

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga