Të gjitha lajmet

PËRFAQËSUESJA

Ndaj Maqedonisë për fitore!

BOROZANI

Ndaj Maqedonisë për fitore!

13 September, 2018 @12:57

Me fillim nga ora 20:30, sonte në Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve në Prishtinë, përfaqësuesja e Kosovës në basketboll përballet me përfaqësuesen e Maqedonisë, në duelin që është i pari i Kosovës në kuadër të parakualifikimeve drejt EuroBasketit të vitit 2021.

Kjo ndeshje do të jetë e para nën drejtimin e trajnerit të ri Damir Mulaomerovic, i cili ditë më parë ka publikuar 12 të ftuarit për këtë përballje.

PARAKUALIFIKIMET - EUROBASKET 2021

Përveç Maqedonisë, në grup Kosova e ka edhe Rumaninë, përfaqësuese me të cilën Kosova do të përballet si mysafire në fund të këtij muaji.

Biletat, që kushtojnë 2 dhe 10 euro, për takimin e sontëm vazhdojnë të shiten edhe gjatë ditës së sotme para “NewBorn-it”.

Sa për kuriozitet, Maqedonia është një kundërshtar që Kosova e ka mposhtur vitin e kaluar, gjë që shpresojmë të ndodhë edhe sonte.

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga