Të gjitha lajmet

KAMPIONI

Dy titujt i kushtuan 30 milionë humbje Real Madridit

Foto: euroleague.net

Dy titujt i kushtuan 30 milionë humbje Real Madridit

13 September, 2018 @12:39

Stinorin e kaluar gjiganti spanjoll, Real Madrid, u shpall kampion në Euroleague dhe në Ligën e Spanjës.

Por skuadra spanjolle, në fund të stinorit ishte në humbje 28.9 milionë euro, 30% më shumë se në stinorin 2016/17, derisa kjo shifër u bë më e larta në histori të klubit.

Real Madridi, pas fitores së titullit në Euroleague, iu ka shpërndarë 6.6 milionë euro bonuse lojtarëve dhe stafit teknik dhe në total ka harxhuar 44.3 milionë dollarë, ndërsa ka pasur të ardhura 15.5 milionë dollarë.

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga