Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KOSOVA U16

Në kërkim të fitores së tretë

Foto: FIBA

Në kërkim të fitores së tretë


Teksti: FBK

18 August, 2021 @13:53

Sot zhvillohen tri ndeshje në kuadër të Grupit F të FIBA European Challenger për U16 që po zhvillohet në Prishtinë.

Ndeshja e parë do të jetë ndërmjet Shqipërisë dhe Moldavisë, që po e kërkojnë fitoren e parë në këtë Evropian. Kuqezinjtë kanë pësuar nga Gjibraltari dhe Luksemburgu, kurse moldavët kanë pësuar nga Luksemburgu dhe Kosova.

Kosova pas dy fitore bindëse, ndaj Maltës 117:20 dhe Moldavisë 122:42, do të kërkojë fitoren e tretë radhazi përballë Gjibraltarit, që fitoi ndaj Shqipërisë dhe humbi ndaj Maltës. Dardanët shihen si favoritë për fitoren e tretë radhazi. Atmosfera në kampin e Kosovës është shumë e mirë dhe lojtarët janë të motivuar për paraqitje dhe rezultate pozitive në këtë Kampionat që po zhvillohet në kryeqytetin e Kosovës.

Takimi i fundit është mes Maltës dhe Luksemburgut. Malta ka një fitore dhe një humbje, duke humbur ndaj Kosovës dhe mundur Gjibraltarin, kurse Luksemburgu ka dy fitore, përballë Moldavisë dhe Shqipërisë.

Ndeshjet transmetohet në faqen zyrtare të FBK-së në YouTube, kurse ndeshjet e Kosovës transmetohen në ArtMotion.

Të gjithë të pranishmit në palestër duhet të mbajnë maskë dhe të respektojnë distancën sociale. Fotografitë dhe lajmet i gjeni në rrjetet sociale të FBK-së.

ORARI
18 Gusht (e mërkurë)

14:00 Shqipëria-Moldavia
17:00 Gjibraltari-Kosova
20:00 Malta-Luksemburgu.


KARAGAÇ

KB Peja, më e ngarkuara në 2021/22

Liga Unike/FBK Superliga/Balkan League

KB Peja, më e ngarkuara në 2021/22

18/08/21 @ 13:16

KOSOVA U6

Kosova U16 deklason edhe Moldavinë

Përfaqësueset e tjera

Kosova U16 deklason edhe Moldavinë

17/08/21 @ 19:22

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon fundorin Nicholas

FBK Superliga/Transfere

Prishtina zyrtarizon fundorin Nicholas

17/08/21 @ 18:08

FBK

Përfundon afati kalimtar në basketboll te meshkujt

FBK Superliga

Përfundon afati kalimtar në basketboll te meshkujt

17/08/21 @ 15:21

KB PRIZRENI

Këta janë 4 amerikanët e regjistruar të KB Prizrenit

FBK Superliga/Transfere

Këta janë 4 amerikanët e regjistruar të KB Prizrenit

17/08/21 @ 14:49

PARA SEZONIT 21/22

Edhe një ekip shtohet në BIBL

Balkan League

Edhe një ekip shtohet në BIBL

17/08/21 @ 08:12

EURO CHALLENGERS

Kosova U18 në kërkim të finales

FBK Superliga/Përfaqësuesja

Kosova U18 në kërkim të finales

07/08/21 @ 11:13

KOSOVA U18

Kosova U18 bindshëm ndaj Moldavisë, kalon në gjysmëfinale

Përfaqësuesja

Kosova U18 bindshëm ndaj Moldavisë, kalon në gjysmëfinale

05/08/21 @ 21:10

LIVE VIDEO

Direkt U-18: Kosova-Shqipëria

Përfaqësuesja/Shqipëria

Direkt U-18: Kosova-Shqipëria

03/08/21 @ 19:26

KOSOVA U16

Kosova U16 nis përgatitjet intensive

Përfaqësuesja

Kosova U16 nis përgatitjet intensive

02/08/21 @ 15:46

KOSOVA U18

Selektori Bekim Maxhuni publikon 12-shen përfundimtare

FBK Superliga/Përfaqësuesja/International

Selektori Bekim Maxhuni publikon 12-shen përfundimtare

01/08/21 @ 16:04

KOSOVA - MESHKUJT

Më 20 gusht Kosova kupton rivalët

Përfaqësuesja/International

Më 20 gusht Kosova kupton rivalët

29/07/21 @ 09:39

KOSOVA (F)

Alexis Tolefree në Top-5 të Evropianit

Përfaqësuesja

Alexis Tolefree në Top-5 të Evropianit

26/07/21 @ 11:49

KOSOVA U20

Kosova U20 e fundit në Evropianin e shteteve sfiduese

Përfaqësuesja

Kosova U20 e fundit në Evropianin e shteteve sfiduese

25/07/21 @ 17:17

KOSOVA (F) - MALTA (F)

Vashat e Kosovës përfundojnë Kampionatin në vendin e tretë

Përfaqësuesja

Vashat e Kosovës përfundojnë Kampionatin në vendin e tretë

25/07/21 @ 17:03

TRANSMETIMI

Livestream: Kosova U20 - Rumania U20

Përfaqësuesja

Livestream: Kosova U20 - Rumania U20

25/07/21 @ 15:16


 
Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja