Të gjitha lajmet

LAKERS - WIZARDS

Në vazhdime kampioni bie nga Wizards

Në vazhdime kampioni bie nga Wizards


23 February, 2021 @9:09

Washington Wizards e mposhti kampionin aktual, Los Angeles Lakers, pas vazhdimeve me rezultat 124-127.

Bradley Beal ishte koshashënuesi më i mirë te Wizards me 33 pikë, kurse Russell Westbrook luajti me 32 pikë, 14 kërcime e 9 asistime.

Te Lakers po vërehet mungesa e Anthony Davis, derisa si zakonisht më i miri ishte super ylli LeBron James me 31 pikë, 13 asistime e 9 kërcime.

Pas startit të dobët të Washingtonit, tani kanë një seri prej 5 fitoreve rresht dhe me 11 fitore e 17 humbje gjenden në pozitën e 13 në Konferencën Lindore.

Lakers e regjistroi humbjen e 3 rresht dhe ka bilanc prej 22 fitoreve e 10 humbjeve në Konferencën Perëndimore.


LAUREATËT 2020

Dardan Berisha, sportist i vitit 2020 nga KOK

FBK Superliga/Përfaqësuesja

Dardan Berisha, sportist i vitit 2020 nga KOK

22/02/21 @ 23:37

RAPORT I GJERË

Kompletohen të kualifikuarit për Eurobasket 2022

Eurobasket

Kompletohen të kualifikuarit për Eurobasket 2022

22/02/21 @ 23:02

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (XII)

FBK Liga e Parë

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (XII)

22/02/21 @ 22:21

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (XIV)

FBK Liga e Femrave

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (XIV)

22/02/21 @ 20:45

EUROLEAGUE

Mario Hezonja nga NBA, transferohet te gjigandi grek

Euroleague

Mario Hezonja nga NBA, transferohet te gjigandi grek

22/02/21 @ 19:07

SUPERLIGA

Caktohet orari i xhiros 20 në Superligë

FBK Superliga

Caktohet orari i xhiros 20 në Superligë

22/02/21 @ 15:57

VËLLAZNIMI

Vëllaznimi zyrtarizon dy përforcimet

FBK Superliga

Vëllaznimi zyrtarizon dy përforcimet

22/02/21 @ 13:08

VËLLAZNIMI

Pa zhvilluar ndeshje, largohet nga ekipi

FBK Superliga

Pa zhvilluar ndeshje, largohet nga ekipi

22/02/21 @ 12:54

TRANSFER

Supertransfer: Pau Gasol në skuadrën nga Euroleague

NBA/Euroleague

Supertransfer: Pau Gasol në skuadrën nga Euroleague

20/02/21 @ 17:04

ALL STAR 2021

Caktohen pesëshet startuese të All Starit 2021

NBA

Caktohen pesëshet startuese të All Starit 2021

19/02/21 @ 08:11

HISTORIKE

Lebron magjik, arrin atë që s’e arritën MJ dhe Kobe

NBA

Lebron magjik, arrin atë që s’e arritën MJ dhe Kobe

19/02/21 @ 07:35

NBA

Seria ngritet në 9 fitore rresht

NBA

Seria ngritet në 9 fitore rresht

18/02/21 @ 09:14

T-WOLVES - LAKERS

LeBron James në skenë

NBA

LeBron James në skenë

17/02/21 @ 09:21

SUNS - NETS

Rikthehen nga disavantazhi prej 24 pikëve

NBA

Rikthehen nga disavantazhi prej 24 pikëve

17/02/21 @ 09:15

WARRIORS - CAVS

Curry me 7 treshe, Warriors triumfon

NBA

Curry me 7 treshe, Warriors triumfon

16/02/21 @ 08:34

JAZZ - SIXERS

8 fitore rresht nga Utah

NBA

8 fitore rresht nga Utah

16/02/21 @ 07:59

LAKERS

Sa do të mungojë Anthony Davis?

NBA

Sa do të mungojë Anthony Davis?

15/02/21 @ 23:18

MAVS - BLAZERS

Lillard e Doncic shkëlqejnë, fituesi caktohet në fund

NBA

Lillard e Doncic shkëlqejnë, fituesi caktohet në fund

15/02/21 @ 10:30


Të gjitha lajmet nga NBA