Të gjitha lajmet

EUROLEAGUE 2018/19

Nesër fillon Euroleague

Nesër fillon Euroleague

10 October, 2018 @14:45

Stinori 2018/19 i ligës më të fortë në basketbollin europian Euroleague, do të fillojë nesër.

Java e parë e Euroleagues do të hapet me derbin CSKA Moska - Barcelona, ndërsa kampioni aktual Real Madrid do të përballet me skuadrën turke Darussafaka.

ORARI I PLOTË I XHIROS SË PARË NË EUROLEAGUE

11.10.2018

CSKA Moscow - Barcelona 19:00

Panathinaikos - Maccabi Fox 20:00

Bayern Munich - Anadolu Efes 20:30

Real Madrid - Darussafaka 21:00

12.10.2018

Buducnost - Armani Olimpia Milan 18:45

Khimki - Olympiacos 19:00

Zalgiris - Baskonia 19:00

Fenerbahce - Herbalife Gran Canaria 19:45JAVA E KATËRT

Dy të shtunën, dy të dielen

BOROZANI / ARKIV

10 October, 2018 @12:48

Pas xhiros së tretë, xhiro që kaloi me ndeshje tejet interesante dhe me shumë përmbysje, Superliga e Kosovës në basketboll…

FIBA EUROPE CUP RIVALS

Dy nga tre rivalët e Prishtinës dihen

Foto: championsleague.basketball

10 October, 2018 @12:05

Skuadra e Prishtinës që u eliminua dhimbshëm nga Basketball Champions League, do të vazhdojë garat ndërkombëtare në FIBA Europe Cup.…

TOP 10 PERFORMANCES OF GAMEWEEK III

TOP 10-shja e javës në Superligë (III)

TOPSPORTI/ A. P.

9 October, 2018 @23:35

Pas përfundimit të të gjitha ndeshjeve të xhiros së tretë të Superligës në basketboll, Eurobasket.com ka përzgjedhur dhjetëshen më të…

TOP 5 PERFORMANCES OF GAMEWEEK 3

Ekipi i xhiros III në Superligë

Graph. O. Kraja

9 October, 2018 @23:12

Dy basketbollistët më të dalluar të Rahovecit në derbin e xhiros ndaj Yllit dhe fitore si mysafir në terren të…

TREPÇA

Trepça përforcon pozitën e fundorit

8 October, 2018 @20:05

Skuadra mitrovicase Trepça, zyrtarizoi përforcimin e ri të skuadrës, lojtarin Mark Dorris. Dorrisi 33 vjeçar, është i gjatë 188 cm…

ARBNOR RIFATI

Humbja e parë e debutuesve, në syrin e trajnerit

TOPSPORTI/ L. D.

7 October, 2018 @23:29

Filluan stinorin në mënyrë më të mirë të mundshme. Prizreni nisi me dy fitore edicionin debutues në Superligë, ndërsa sot…

KRUNOSLAV KRAJNOVIC

4 minutat e fundit, vendosën

TOPSPORTI/ L. D.

7 October, 2018 @23:17

Trajneri i ri i Bashkimit, Krunoslav Krajnovic, i cili ka përjetuar fitoren e parë me ekipin e tij pas një…

BASHKIMI (F) - SFERA (F)

Bashkimi pa telashe ndaj Sferës

TOPSPORTI/ A. P.

7 October, 2018 @23:12

Vashat e Bashkimit edhe pengesën e Sferës e kaluan pa telashe, duke e mposhtur me rezultat 87-31. Bashkimi që nga…

EKSKLUZIVE

Ardit Memçaj me skuadër të re

7 October, 2018 @23:00

Ish-lojtari i Bashkimit, Ardit Memçaj, arriti marrëveshje me klubin gjakovar Vëllaznimin. Lajmi u konfirmua nga vetë lojtari përmes një bisede…

PANATHINAIKOS - MACCABI

Ngushtë mes Panathinaikosit e Maccabit

Foto: Euroleague

12 October, 2018 @13:07

Ndeshja më interesante e natës së mbrëmshme në Euroleague u zhvillua mes Panathinaikosit grek dhe Maccabit izraelit. Panathinaikos arriti që…

CSKA - BARCELONA

CSKA e fillon me fitore

Foto: Euroleague

12 October, 2018 @12:58

Skuadra ruse, CSKA Moscow, ka arritur të mposhtë Barcelonan me rezultat 95-75, për ta filluar sezonin e ri në…

TAY WALLER

Prej Superligës në Euroligë

Fotot: EA7 Milano/fb

27 August, 2018 @22:47

Njëri ndër basketbollistët më të mirë amerikan që ka zbarkuar në Kosovë, Tay Waller, është pranë zyrtarizimit te Olimpia Milano…

NË STAMBOLL

Anadolu Efes forcohet me Larkinin

Foto: euroleague.net

26 July, 2018 @10:20

Skuadra turke, Anadolu Efes, është duke planifikuar që të shkëputet nga fundi i tabeles në Euroleague. Efesi sot në mëngjes,…

BLAUGRANA

Barcelona transferon Pangosin

Foto: euroleague.net

26 July, 2018 @10:12

Skuadra e Barcelonës në basketboll, po vazhdon ta përforcojë skuadrën për stinorin 2018/19. Është arritur marrëveshja dy vjeçare me lojtarin…

Të gjitha lajmet nga Euroleague