Të gjitha lajmet

FIBA EUROPE CUP RIVALS

Dy nga tre rivalët e Prishtinës dihen

Foto: championsleague.basketball

Dy nga tre rivalët e Prishtinës dihen

10 October, 2018 @12:05

Skuadra e Prishtinës që u eliminua dhimbshëm nga Basketball Champions League, do të vazhdojë garat ndërkombëtare në FIBA Europe Cup.

Deri tash, bardhekaltërit kanë mësuar dy nga tre rivalët e Grupit E ku do të bëjnë pjesë ata.

Ekipi danez i Bakken Bears është njëri nga kundërshtarët e Prishtinës, ndërsa tjetri është Steaua rumune.

Ekipi i tretë që do të kompletojë grupin e bardhekaltërve në FIBA Europe Cup do të jetë Keravnos ose Cherkasi Mavpy, fitues i të cilit do të përcaktojë edhe pamjen përfundimtare të grupit.

Garat e stinorit të rregullt në FIBA Europe Cup për Prishtinën nisin më 16 tetor dhe atë pikërisht me fituesin e duelit Keravnos (QIP) - Cherkasi Mavpy (UKR).

Dueli i parë ndërmjet këtyre dy ekipeve është fituar nga Cherkaski Mavpy 75-64. Keravnos nëse arrin të përmbys sonte rezultatin do të kalojë në grup me Prishtinën, përndryshe, ukrainasit do të jenë kundërshtarë të grupit.

Dy të parët e grupit, do të kalojnë në fazën e radhës në FIBA Europe Cup. Në dy edicionet e kaluara, Prishtina nuk ka arritur asnjëherë të dalë nga grupi.

 GRUPI I PRISHTINËS:

Steaua (Rumani)
Prishtina (Kosovë)
Keravnos ose Cherkaski Mavpy (Qipro ose Ukrainë)
Bakken Bears Danimarkë


TOP 10 PERFORMANCES OF GAMEWEEK III

TOP 10-shja e javës në Superligë (III)

TOPSPORTI/ A. P.

9 October, 2018 @23:35

Pas përfundimit të të gjitha ndeshjeve të xhiros së tretë të Superligës në basketboll, Eurobasket.com ka përzgjedhur dhjetëshen më të…

TOP 5 PERFORMANCES OF GAMEWEEK 3

Ekipi i xhiros III në Superligë

Graph. O. Kraja

9 October, 2018 @23:12

Dy basketbollistët më të dalluar të Rahovecit në derbin e xhiros ndaj Yllit dhe fitore si mysafir në terren të…

TREPÇA

Trepça përforcon pozitën e fundorit

8 October, 2018 @20:05

Skuadra mitrovicase Trepça, zyrtarizoi përforcimin e ri të skuadrës, lojtarin Mark Dorris. Dorrisi 33 vjeçar, është i gjatë 188 cm…

ARBNOR RIFATI

Humbja e parë e debutuesve, në syrin e trajnerit

TOPSPORTI/ L. D.

7 October, 2018 @23:29

Filluan stinorin në mënyrë më të mirë të mundshme. Prizreni nisi me dy fitore edicionin debutues në Superligë, ndërsa sot…

KRUNOSLAV KRAJNOVIC

4 minutat e fundit, vendosën

TOPSPORTI/ L. D.

7 October, 2018 @23:17

Trajneri i ri i Bashkimit, Krunoslav Krajnovic, i cili ka përjetuar fitoren e parë me ekipin e tij pas një…

BASHKIMI (F) - SFERA (F)

Bashkimi pa telashe ndaj Sferës

TOPSPORTI/ A. P.

7 October, 2018 @23:12

Vashat e Bashkimit edhe pengesën e Sferës e kaluan pa telashe, duke e mposhtur me rezultat 87-31. Bashkimi që nga…

EKSKLUZIVE

Ardit Memçaj me skuadër të re

7 October, 2018 @23:00

Ish-lojtari i Bashkimit, Ardit Memçaj, arriti marrëveshje me klubin gjakovar Vëllaznimin. Lajmi u konfirmua nga vetë lojtari përmes një bisede…

BOREA - PRISHTINA

Prishtina kalon edhe Borean

Foto: KBPrishtina/fb

7 October, 2018 @20:35

Pa shumë probleme, Prishtina që luajti në Gjakovë si mysafire e Boreas, ka shënuar edhe fitoren e tretë me radhë…

BASHKIMI - PRIZRENI

Fund dramatik, Bashkimi këndellet në derbin lokal

BOROZANI/ A. P.

7 October, 2018 @18:42

Në derbin e parë të qytetit të Prizrenit në histori të Superligës së Kosovës në basketboll, fituese doli skuadra e…

BASHKIMI - PRIZRENI

Pjesa e parë, debutuesit në epërsi

TOPSPORTI/ A. P.

7 October, 2018 @17:43

Pas 20 minutave lojë në “Sezai Surroi”, rezultati shënon 41-45 në të mirë të skuadrës së Prizrenit, skuadrës debutuese në…

RUMANIA - KOSOVA

Të dukshme mungesat, Kosova mposhtet në Rumani

Foto: FIBA

29 November, 2018 @18:53

Në ndeshjen e saj të dytë në kuadër të fazës parakualifikuese drejt EuroBasket 2021, Kosova u mposht me rezultat të…

MATTHIAS ZOLLNER

Ish trajneri i Prishtinës gjen angazhim

26 November, 2018 @23:12

Trajneri gjerman që nisi me Prishtinën stinorin 2018/19 të basketbollit, Matthias Zollner, ka gjetur angazhim të ri. Ai u largua…

FAZA E DYTË

Këta janë rivalët e Prishtinës në fazën e radhës

FOTO/ fiba.basketball.com

21 November, 2018 @22:09

Pas humbjes nga skuadra daneze Bakken Bears, Prishtina përfundoi në pozitën e dytë në grupin E me bilanc prej…

PRISHTINA - BAKKEN BEARS

Bakken Bears mban pozitën e parë

FOTO/ fiba.basketball.com

21 November, 2018 @21:48

Skuadra daneze, Bakken Bears, duke e mposhtur Prishtinën me rezultat 77-100, në “Pallatin e Rinisë dhe Sporteve”, e përfundoi…

FIBA EUROPE CUP

Në kryeqytet për kreun e grupit

21 November, 2018 @13:57

Me fillim nga ora 20:00, sonte skuadra e Prishtinës do të jetë nikoqire e skuadrës Bakken Bears në kuadër të…

Të gjitha lajmet nga International