Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

NBA

Nga 2010 për herë të parë në Play Off

Nga 2010 për herë të parë në Play Off


29 April, 2021 @10:13

Me fitoren kundër Los Angeles Clippersit, Phoenix Suns e siguroi Play Offin 2020/21 në NBA.

Chris Paul shkëlqeu ndaj ish-skuadrës së tij me 28 pikë e 10 asistime, derisa u ndihmua edhe nga Devin Booker me 21 pikë të tjera.

Te Clippers Paul George luajti me 25 pikë e 10 kërcime.

Phoenix për herë të fundit në Play Off ishte në vitin 2010, derisa sivjet shkëlqyen ku aktualisht kanë bilanc prej 44 fitoreve e 18 humbjeve.


 
Të gjitha lajmet nga NBA