Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FILLON MÊ 27 MARS

Orari i ndeshjeve të “Final 8” të Ligës Unike

Foto: ligaunike

Orari i ndeshjeve të “Final 8” të Ligës Unike


22 March, 2024 @14:30

Liga Unike, për këtë edicion garues është dakorduar të shkojë në sistem turneu e jo lige, prandaj edhe do të nis në javën që vjen, ku katër ekipet më të mira të Kosovës dhe katër më të mira të Shqipërisë do të ndeshen në përballjet e tyre të “Final 8” për të kërkuar fituesin e tretë të saj.

Në stinorin e parë të organizimit, Ligën Unike e kishte fituar Ylli, ndërsa në të dytën Peja. Stinori i tretë i saj nuk u mbajt fare, pasi që ekipet e Shqipërisë hoqën dorë nga garat. Prandaj, tash në formë turneu ky do të llogaritet si edicioni i tretë garues.

Përballjet e “Final 8” të Ligës Unike:

27 mars
16:00 Trepça-Kamza
19:00 Tirana Neptun-Golden Eagle Ylli

28 mars
16:00 Peja-Teuta
19:00 Besëlidhja-Sigal Prishtina

29 mars
16:00 Gjysmëfinalja 1 (Peja/Teuta vs Tirana Neptun-Golden Eagle Ylli)
19:00 Gjysmëfinalja 2 (Trepça-Kamza vs Besëlidhja-Sigal Prishtina)

31 mars
16:00 Ndeshja për vendin e tretë
19:00 Finalja

FITUESIT:

2020/21 ◼ KB Ylli
2021/22 ◼ KB Peja
2022/23 ◼ Nuk u zhvillua
2023/24 ◼ ___________.


 
Të gjitha lajmet nga Liga Unike