Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ORARI DHE DUELET

Orari i ndeshjeve të Superkupës Mbarëkombëtare

Foto: FBK

Orari i ndeshjeve të Superkupës Mbarëkombëtare


Teksti: LigaUnike

6 October, 2021 @15:56

Liga Unike këtë edicion pritet të jetë shumë interesant, kurse do të fillojë me Superkupën Mbarëkombëtare në konkurrencën e femrave dhe të meshkujve.

Fillimisht do të zhvillohet Superkupa Mbarëkombëtare në konkurrencën e femrave, që do të zhvillohet më 13 dhe 14 Tetor në Vlorë.

Në gjysmëfinale do të përballen Flamurtari nga Vlora dhe Penza nga Peja, si dhe Partizani nga Tirana dhe Prishtina. Finalja zhvillohet më 14 Tetor nga ora 19:00.

Skuadra nga Vlora së fundi fitoi Kupën e Federatës në Shqipëri, kurse Penza fitoi Superkupën e Kosovës, andaj pritet një sfidë shumë interesante dhe me rivalitet deri në fund.

Ndërkohë, Partizani dhe Prishtina ishin finalistë në këto dy gara të fundit, megjithatë, janë skuadra shumë të organizuara dhe të përforcuara për edicionin e ri, si dhe me ambicie të mëdha.

Katër skuadrat do të luftojnë për trofeun e çmuar, që është edhe historik, pasi është hera e parë që organizohet Superkupa Mbarëkombëtare e Ligës Unike.

Liga Unike në edicionin e ri do të zhvillohet edhe në konkurrencën e femrave, ku do të garojnë tri skuadrat më të mira nga Kosova dhe Shqipëria.

ORARI I NDESHJEVE:

GJYSMËFINALET:

13 tetor 2021

16:00 Flamutari-Penza
19:00 Partizani-Prishtina

FINALJA

14 tetor 2021

19:00 Finalja.


LAJMI I FUNDIT

Klubi nga Kosova largohet nga BIBL 21/22

Balkan League/International

Klubi nga Kosova largohet nga BIBL 21/22

06/10/21 @ 12:52

PAMJET NGA FINALJA

Highlights: Penza-Prishtina, finalja e Superkupës

FBK Liga e Femrave/Superkupa e Kosovës

Highlights: Penza-Prishtina, finalja e Superkupës

06/10/21 @ 00:06

FINALJA E SUPERKUPËS: PENZA - PRISHTINA

Penza triumfon! Pejanet fitojnë Superkupën

FBK Liga e Femrave/Superkupa e Kosovës

Penza triumfon! Pejanet fitojnë Superkupën

05/10/21 @ 20:49

Ç3: PENZA-PRISHTINA - FINALJA E SUPERKUPËS

Ulet dallimi para çerekut të fundit

FBK Liga e Femrave/Superkupa e Kosovës

Ulet dallimi para çerekut të fundit

05/10/21 @ 20:22

PARA FILLIMIT TË STINORIT

Liga Unike: Caktohet data e shortit dhe inspektimi

Liga Unike/FBK Superliga/FBK Liga e Femrave/Shqipëria/International/Liga tjera

Liga Unike: Caktohet data e shortit dhe inspektimi

23/09/21 @ 14:27

KARAGAÇ

Stephen Maxwell zyrtarizohet si lojtar i ri i KB Peja

Liga Unike/FBK Superliga/Balkan League/Transfere

Stephen Maxwell zyrtarizohet si lojtar i ri i KB Peja

20/09/21 @ 16:06

KARAGAÇ

Largohet Shoshi, Peja zyrtarizon zëvendësimin

Liga Unike/FBK Superliga/Balkan League/International/Transfere

Largohet Shoshi, Peja zyrtarizon zëvendësimin

13/09/21 @ 18:11

DURRËS

Teuta vazhdon me Pelissierin në ekip

Liga Unike/Shqipëria/Liga tjera/Transfere

Teuta vazhdon me Pelissierin në ekip

04/09/21 @ 17:12

TIRANË

FSHB zgjedh kryetarin për mandat 4-vjeçar

Liga Unike/Shqipëria/Liga tjera

FSHB zgjedh kryetarin për mandat 4-vjeçar

04/09/21 @ 15:41

DURRËS

Teuta emëron trajnerin e ri

Liga Unike/International

Teuta emëron trajnerin e ri

23/08/21 @ 21:56

KARAGAÇ

KB Peja, më e ngarkuara në 2021/22

Liga Unike/FBK Superliga/Balkan League

KB Peja, më e ngarkuara në 2021/22

18/08/21 @ 13:16

KARAGAÇ

Bileta vjetore e KB Peja, për Superligë, Ligë Unike e BIBL

Liga Unike/FBK Superliga/Balkan League

Bileta vjetore e KB Peja, për Superligë, Ligë Unike e BIBL

11/08/21 @ 10:42

NË RAHOVEC

Rahoveci nis shitjen e biletave vjetore

Liga Unike/FBK Superliga

Rahoveci nis shitjen e biletave vjetore

10/08/21 @ 11:20

LIGA UNIKE (F)

3 skuadra nga Kosova në Ligën Unike te femrat

Liga Unike

3 skuadra nga Kosova në Ligën Unike te femrat

06/08/21 @ 11:48


 
Të gjitha lajmet nga Liga Unike