Të gjitha lajmet

PARA NDESHJES

Pas pushimit, Peja paralajmëron kthimin e Dardanit dhe Drilonit nesër

Pas pushimit, Peja paralajmëron kthimin e Dardanit dhe Drilonit nesër

29 February, 2020 @22:58

Dy yjet e Pejës dhe të reprezentacionit të Kosovës në basketboll, Dardan Berisha dhe Drilon Hajrizi, do të jenë në parket në ndeshjen e nesërme derbi të Superligës ndërmjet Yllit dhe Pejës.

Njoftimin e ka konfirmuar klubi fitues i Kupës së Kosovës, duke bërë të ditur se dyshja që u pushuan për ndeshje të BIBL-it ndaj Vllaznisë në Shkodër, nesër do të jenë të gatshëm për lojë.

Ylli - Peja luhet nesër më 1 mars me fillim prej orës 17:00 në 13 qershori të Suharekës. Ylli me fitore potenciale mund të barazohet në krye të klasifikimit me Prishtinën, ndërsa Peja me fitore do të mund të ngritet edhe më lartë në klasifikim.

Përndryshe Peja dhe Ylli kanë qenë edhe finalist të Kupës së Kosovës 2020, ku pejanët mposhtën suharekasit në finale duke ngritur trofeun e parë për këtë vit në Kosovë.

BASHKIMI - PRISHTINA

Bashkimi përmbys Prishtinën në çerekun e fundit fenomenal

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

29 February, 2020 @20:54

Skuadra e Bashkimit ka arritur t’ia shkaktojë Prishtinës humbjen e dytë në duelet direkte të stinorit të rregullt, duke e…

Ç3: BASHKIMI - PRISHTINA

Çereku i tretë Bashkimit, por epërsia te Prishtina

Foto: KBBashkimi/fb

29 February, 2020 @20:21

Përkundër se Bashkimi ka qenë për një hije më i mirë sesa Prishtina në çerek të tretë të ndeshjes 25-23,…

PP: BASHKIMI - PRISHTINA

Prishtina e nis 15-1 çerekun për të përmbysur Bashkimin

Foto: KBBashkimi/fb

29 February, 2020 @19:47

Prishtina ka mbyllur në epërsi të thellë pjesën e parë të ndeshjes ndaj Bashkimit, pasi që ka shpërhtyer në çerek…

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Bashkimi - Prishtina

29 February, 2020 @18:59

Janë caktuar pesëshet e para të Bashkimit e Prishtinës. BASHKIMI: Stivie Clark, Corey Ross, Qëndrim Biraj, Ujkan Karanezi, Terik Bridgeman …

TREPÇA - FERONIKELI

Trepça triumfon, bën hapin e shpëtimit

29 February, 2020 @18:50

Trepça ka shënuar fitore në përballjen hapëse të xhiros XXVI të Superligës, duke e mposhtur Feronikelin me 9 pikë dallim,…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga