Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GAME 1: KBF PRISHTINA - KBF PENZA

Penza kap avantazhin, mund të arrijë finalen në Karagaç

Penza kap avantazhin, mund të arrijë finalen në Karagaç


8 April, 2021 @21:27

Vashat e Penzës triumfuan ndaj Prishtinës në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Play Offit me rezultat 60-71.

Vashat pejane ishin në epërsi në çdo çerek të ndeshjes dhe u kthyen në shtëpi me një fitore të rëndësishme.

Gabrielle Cooper shkëlqeu me 25 pikë e 11 kërcime te Penza, kurse u veçua edhe Valbona Bytyqi me 17 pikë të tjera.

Te Prishtina nuk mjaftuan 16 pikët e Enisa Kamerollit dhe 15 pikët e Enxhi Xhanajt për fitore.

SKEMA E PLAY OFFIT

Penza kaloi 1-0 në epërsi ndaj Prishtinës dhe është 1 fitore larg finales në Ligën e Femrave.

Nëse barazohet seria në Karagaç, ndeshja e fundit e serisë do të luhet në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë ngase epërsia e terrenit është te Prishtina.


GAME 1: KBF BASHKIMI - KBF VËLLAZNIMI

Aisha 34 pikë, Bashkimi pranë finales

FBK Liga e Femrave

Aisha 34 pikë, Bashkimi pranë finales

08/04/21 @ 21:16

PLAYOFF TIES

PlayOffi i elitës së basketbollit te femrat nis sot

FBK Liga e Femrave

PlayOffi i elitës së basketbollit te femrat nis sot

08/04/21 @ 15:10

TEAM OF THE QUARTERFINALS

TOP 5-shja e çerekfinaleve në Ligën Unike

Liga Unike

TOP 5-shja e çerekfinaleve në Ligën Unike

08/04/21 @ 12:15

PAS NDESHJES

Beciragic: Kështu s’guxojmë të luajë në ndeshjet e radhës

Liga Unike/FBK Superliga

Beciragic: Kështu s’guxojmë të luajë në ndeshjet e radhës

08/04/21 @ 11:34

PAS NDESHJES

Malinkov: Ka qenë vendim të mos luajnë amerikanët

Liga Unike/FBK Superliga

Malinkov: Ka qenë vendim të mos luajnë amerikanët

08/04/21 @ 00:01

VUSHTRRIA - DRITA

Drita fiton me rezultat zyrtar

FBK Liga e Parë

Drita fiton me rezultat zyrtar

07/04/21 @ 23:47

FERONIKELI - LIPJANI

Lipjani bie në Ligën e Dytë

FBK Liga e Parë

Lipjani bie në Ligën e Dytë

07/04/21 @ 23:40

KAMPI NACIONAL

8 trajnerë dhe 48 basketbollistë/e në Kampin Nacional të FBK-së

FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/International

8 trajnerë dhe 48 basketbollistë/e në Kampin Nacional të FBK-së

28/06/21 @ 15:11

FIBA 3x3

Kosova përfundon fazën e grupeve edhe te femrat

FBK Liga e Femrave/Përfaqësuesja

Kosova përfundon fazën e grupeve edhe te femrat

27/06/21 @ 17:50

REFEREE

Gjyqtarët e Kosovës në garat ndërkombëtare

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Femrave

Gjyqtarët e Kosovës në garat ndërkombëtare

22/06/21 @ 13:47

FBK

FBK vendos për datën e fillimit dhe të përfundimit të afatit kalimtar

FBK Superliga/FBK Liga e Femrave

FBK vendos për datën e fillimit dhe të përfundimit të afatit kalimtar

11/06/21 @ 13:53

FBK

Nis regjistrimi i klubeve për edicionin 2021/22

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave

Nis regjistrimi i klubeve për edicionin 2021/22

08/06/21 @ 15:39

ORARI I DARDANEVE

Në debutim, ndaj Qipros

FBK Liga e Femrave/Përfaqësuesja

Në debutim, ndaj Qipros

03/06/21 @ 11:20

KAMPIONATI SHKOLLOR

Te vajzat, kampione SHFMU Jeronim de Rada

FBK Liga e Femrave/International

Te vajzat, kampione SHFMU Jeronim de Rada

02/06/21 @ 12:46

KATEGORITË E REJA

Junior 06 në finale ndaj K. Prishtinës

FBK Liga e Femrave

Junior 06 në finale ndaj K. Prishtinës

23/05/21 @ 00:06

3X3

‘Mini-reprezentacioni i Kosovës’ fiton në turneun 3x3

FBK Liga e Femrave

‘Mini-reprezentacioni i Kosovës’ fiton në turneun 3x3

22/05/21 @ 16:59

LIGA E FEMRAVE

Vushtrria fiton PlayOffin, siguron elitën e basketbollit femror

FBK Liga e Femrave

Vushtrria fiton PlayOffin, siguron elitën e basketbollit femror

12/05/21 @ 17:44


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave