Të gjitha lajmet

GAME 4: ZALGIRIS - FENERBAHCE

Për herë të pestë rresht në Final 4

Foto: euroleague.net

Për herë të pestë rresht në Final 4

25 April, 2019 @22:19

Nënkampioni i Euroleagues, Fenerbahçe, për herë të pestë rresht arriti të kualifikohet në Final Four të Euroleagues.

Fenerbahçe në seri me skuadrën lituaneze, Zalgiris Kaunas, mposhti 3 herë rivalin për t’u kualifikuar në mesin e katër skuadrave më të mira.

Ndeshja e katër e serisë përfundoi me rezultat 82-99.

Feneri në këtë ndeshje luajti pa Nikola Kalinicin i lënduar, derisa shkëlqeu Ali Muhammed me 25 pikë, i cili ishte i saktë nga vija e treshit 100%, duke shënuar 5 herë në 5 tentimet e tij.

Te Zalgirisi Brandon Davies u veçua me 25 pikë.

SKEMA E PLAY OFFIT

Fenerbahçe për herë të pestë do të jetë në Final Four dhe 3 herë rresht është duke e shijuar finalen, ku një herë u bë kampion. Në Final Four do të përballet me fituesin nga dueli Anadolu Efes - Barcelona, ku rezultati aktual i serisë është 2-1 në favor të skuadrës turke.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga