Të gjitha lajmet

FIBA EUROPE CUP

Prishtina niset drejt Rumanisë

Prishtina niset drejt Rumanisë

22 October, 2018 @10:19

Skuadra e Prishtinës është nisur sot drejt kryeqytetit të Rumanisë, Bukuresht, për ta zhvilluar ndeshjen e dytë ndaj në FIBA Europe Cup ndaj skuadrës Steaua Bucurest.

Bardhekaltërit synojnë të vazhdojnë me fitore pas paraqitjes së mirë në ndeshjen e parë ndaj skuadrës ukrainase, Cherkasy, derisa Steaua kërkon këndelljen pas humbjes së thellë ndaj Bakken-it.

Ndeshja Steaua - Prishtina luhet të mërkurën më 24 tetor, duke filluar nga ora 18:00.BOREA - TREPÇA

Borea ia thellon krizën Trepçës

FOTO: FBK

21 October, 2018 @19:57

Skuadra e Trepçës vazhdon të mbetet skuadra e vetme pa fitore në Superligë. Dikur kampionja e Kosovës, ka regjistruar sonte…

PJESA E PARË

Epërsi e ngushtë për vendasit në pjesën e parë

TOPSPORTI/ A.P

21 October, 2018 @19:17

Skuadra pejane Borea e ka përfunduar me epërsi të ngushtë pjesën e parë të ndeshjes ndaj Trepçës. Vendasit kanë shkuar…

PENZA - PRISHTINA

Penza fiton derbin ndaj Prishtinës

21 October, 2018 @18:47

Dueli kryesor i xhiros së pestë në Superligën e femrave, ai ndërmjet Penzës dhe Prishtinës, ka përfunduar me fitoren e…

STARTING FIVE

Borea - Trepça, pesëshet e para

21 October, 2018 @18:33

Kur kanë mbetur edhe pak çaste para fillimit të ndeshjes Borea-Trepça, trajnerët e të dyja skuadrave kanë zgjedhur këto pesëshe…

RAHOVECI - PRIZRENI

Dramë në “Shani Nushi”, Rahoveci mposht Prizrenin

TopSporti/ Arian Paçarizi

21 October, 2018 @17:50

Dueli ndërmjet Rahovecit dhe Prizrenit dha një përballje shumë të nxehtë dhe interesante mes dy skuadrave të pjesës së epërme…

RAHOVECI - PRIZRENI

Përfundon pjesa e parë në Gjakovë

TOPSPORTI / D.SH

21 October, 2018 @16:48

Pas 20 minutave lojë në Gjakovë, rezultati mes Rahovecit dhe Prizrenit shënon 48-43. Raporti i plotë pas ndeshjes.

RAHOVECI - PRIZRENI

Rahoveci vs. Prizreni, pesëshet startuese

BOROZANI / A.P

21 October, 2018 @16:00

Pak para ndeshjes, janë publikuar pesëshet startuese të Rahovecit dhe Prizrenit. RAHOVECI: Frederick Richardson, Arian Qallaku, Rron Grapci, Deshon Minnis,…

PRISHTINA E RE - DON BOSKO

E dyta me radhë për djelmoshat e Spaqit

21 October, 2018 @14:03

Don Bosko duke e mposhtur Prishtinën e Re me rezultat 80-83, e regjstroi fitoren e dytë të stinorit. Gent…

BOREA - TREPÇA

Xhiroja mbyllet në Pejë

21 October, 2018 @12:17

Ndeshja e fundit e xhiros së pestë të Superligës së Kosovës në basketboll luhet në Pejë, me Borean vendase që…

SHORTI I FIBA U16 DIV B

Shpresat U16 në Grupin A

Foto: fiba.basketball

13 December, 2018 @12:56

Në Beograd të Serbisë është tërhequr sot edhe shorti për Kampionatin Evropian U16 të Divizionit B që do të mbahet…

SHORTI I EURO U20 DIV B

Kosova U20 mëson rivalët

13 December, 2018 @12:42

Kampionati Evropian U20 i Divizionit B që do të mbahet në Matosinhos të Portugalisë vitin e ardhshëm, sot ka mësuar…

HIDHET SHORTI PËR EURO U-18 DIV B

Kosova U18 me Bellorusët e Suedinë në grup

Foto: fiba.basketball

13 December, 2018 @12:37

Kampionati Evropian U18 i Divizionit B që do të mbahet në Oradea të Rumanisë vitin e ardhshëm, sot ka mësuar…

ORARI I NDESHJEVE

Përcaktohen terminet e xhiros së fundit

TOPSPORTI/ A. P.

13 December, 2018 @12:22

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka përcaktuar terminet e xhiros së fundit të pjesës vjeshtore të kampionatit. Duelet…

HIDHET SHORTI PËR EURO U-16 DIV B

Shpresat U16 mësojnë rivalet e evropianit

Foto: fiba.basketball

13 December, 2018 @12:09

Basketbollistet e reprezentacionit të Kosovës nën moshën 16 vjeçare, kanë mësuar sot rivalet e tyre në Kampionatin Evropian të Divizionit…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga