Të gjitha lajmet

DYSHJA E HUAJ

Prishtina paraqet përforcimet për pranverë

Prishtina paraqet përforcimet për pranverë

10 January, 2019 @15:45

Klubi i basketbollit të femrave të Prishtinës ka paraqitur për regjistrim basketbollistet e huaja të paralajmëruara më parë.

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka bërë të ditur se Braennan Ferrar dhe Latesha Buck nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) janë paraqitur për regjistrim në FBK dhe pas kompletimit të dokumentacioneve do të kenë të drejtë loje në Ligë të Femrave.

TABELA AKTUALE

Prishtina (F) ka përfunduar e treta në klasifikim stinorin vjeshtor të Superligës, pas Bashkimit (F) lider dhe Penzës (F). Bardhekaltërat që drejtohen nga Fidan Shatri kanë përfunduar vjeshtën me bilans prej gjashtë fitoreve dhe dy humbjeve.

DUELI I MBETUR

Caktohen referët dhe termini i ndeshjes së mbetur

10 January, 2019 @15:16

Përballja e mbetur e xhiros së shtatë të Superligës së Kosovës në basketboll, ndërmjet Prizrenit dhe Prishtinës ka mësuar datën…

LAKERS - PISTONS

Kuzma me rekord, Lakers fiton pa Jamesin

FOTO/ nba

10 January, 2019 @12:05

Los Angeles Lakers arriti ta mposhtë Detroit Pistonsin me rezultat 113-100. Një ndeshje për ta mbajtur gjatë në mend për…

MAVS - SUNS

Doncic i jep leksion numrit një të Draftit

10 January, 2019 @11:39

Me performancën fenomenale të Luka Doncicit, Dallas Mavericks e mposhti Phoenix Sunsin me rezultat 104-94. Talenti slloven Doncic shkëlqeu kundër…

BASHKIMI

Pse nuk luajti Humphrey për Bashkimin?

9 January, 2019 @21:44

Nënkampioni i Ligës Ballkanike, Bashkimi, sonte pësoi nga skuadra debutuese Barsy Atyrau me rezultat 81-75. Ndërsa përforcimi më i…

BARSY ATYRAU - BASHKIMI

Bashkimi kthehet me humbje nga Durrësi

9 January, 2019 @21:06

Skuadra kazake Barsy Atyrau, duke e mposhtur Bashkimin me rezultat 81-75, e regjistroi fitoren e parë në Ligën Ballkanike. …

PINAR KARSIYAKA - PRISHTINA

Pinar Karsiyaka pa telashe ndaj Prishtinës

FOTO/ fiba

9 January, 2019 @20:19

Skuadra turke Pinar Karsiyaka, me lehtësi e mposhti Prishtinën me rezultat 107-85, në ndeshjen e luajtur në kuadër të…

PJESA E PARË: BARSY - BASHKIMI

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Barsy - Bashkimi

9 January, 2019 @19:47

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen në mes të Barsy Atyrau dhe Bashkimit. Bashkimi është në disavantazh pas 20…

PJESA E PARË: PINAR KARSIYAKA - PRISHTINA

Përfundon pjesa e parë në Izmir

9 January, 2019 @19:15

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen Pinar Karsiyaka - Prishtina, në kuadër të FIBA Europe Cup. Pas 20 minutave…

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Barsy Atyrau - Bashkimi

9 January, 2019 @19:00

Janë publikuar pesëshet e para të Barsy dhe Bashkimit. Barsy: Vladimir Ivanov, Bojan Bakic, Ibragim Konyssov, Aragad Abramian, Arkadiy Mkrtychyan. …

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Pinar Karsiyaka - Prishtina

9 January, 2019 @18:25

Janë publikuar pesëshet e para të Pinar Karsiyakas dhe të Prishtinës, në kuadër të FIBA Europe Cup. PINAR KARSIYAKA: Assem…

AHMET SAGLIK

Bashkimi prezenton trajnerin e ri

FOTO/ Bashkimi (F)

22 March, 2019 @15:52

Trajneri i ri i vashave të Bashkimit, Ahmet Saglik, sot është prezentuar zyrtarisht. Saglik do të jetë në krye të…

TREPÇA (F) - KASTRIOTI (F)

Kastrioti siguron Play Offin

22 March, 2019 @15:47

Vashat e Kastriotit duke e mposhtur Trepçën me rezultat 43-47, e morën biletën e Play Offit, pas Bashkimit, Penzës dhe…

VËLLAZNIMI (F) - BASHKIMI (F)

Bashkimi këndellet pas humbjes

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

22 March, 2019 @15:41

Vashat kampione të Bashkimit, pas disfatës së parë në Ligën e Femrave ndaj Prishtinës, arritën ta mposhtin Vëllaznimin me rezultat…

BASHKIMI (F)

Për herë të parë, trajner turk te Bashkimi

20 March, 2019 @16:34

Pas largimit të trajnerit Edin Kërveshi, në krye të vashave të Bashkimit erdhi trajneri turk Ahmet Saglik. Trajneri turk…

EKSKLUZIVE

Kërveshi tregon arsyet e largimit

19 March, 2019 @20:47

E mori ekipin kampion dhe e kaloi tërë vjeshtën pa humbje. U eliminua në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës, ndërsa…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave