Të gjitha lajmet

DYSHJA E HUAJ

Prishtina paraqet përforcimet për pranverë

Prishtina paraqet përforcimet për pranverë

10 January, 2019 @15:45

Klubi i basketbollit të femrave të Prishtinës ka paraqitur për regjistrim basketbollistet e huaja të paralajmëruara më parë.

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka bërë të ditur se Braennan Ferrar dhe Latesha Buck nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) janë paraqitur për regjistrim në FBK dhe pas kompletimit të dokumentacioneve do të kenë të drejtë loje në Ligë të Femrave.

TABELA AKTUALE

Prishtina (F) ka përfunduar e treta në klasifikim stinorin vjeshtor të Superligës, pas Bashkimit (F) lider dhe Penzës (F). Bardhekaltërat që drejtohen nga Fidan Shatri kanë përfunduar vjeshtën me bilans prej gjashtë fitoreve dhe dy humbjeve.

BASHKIMI (F)

Bashkimi blindon trapezin

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

15 June, 2019 @22:57

Nënkampionja e Ligës së Femrave, Bashkimi, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e ri të skuadrës. a

KAMPIONET

Kampionet aplikojnë në EuroCup

13 June, 2019 @22:32

Klubi i basketbollit të femrave të Prishtinës, KBF Prishtina, ka bërë të ditur sonte se zyrtarisht ka aplikuar për pjesëmarrje…

GRUPMOSHAT

Emrat e të përzgjedhurve për kampin nacional

Foto: FBK

11 June, 2019 @10:23

Në vazhdën e aktiviteteve të shumta ndërkombëtare, të cilat Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) i ka në plan-programin e…

KAMPI NACIONAL

Mbi 100 basketbollistë/e në përzgjedhje

Foto: FBK

5 June, 2019 @12:56

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) do të bëjë përzgjedhjen e basketbollistëve të grupmoshës 2005/06 për në Kampin Nacional, i…

NGA TAKIMI FBK - SHTBK

Sanksione për trajnerët që s’marrin pjesë në klinika

30 May, 2019 @14:56

Zyrtarë të Shoqatës së Trajnerëve të Basketbollit të Kosovës (SHTBK), Albert Sylejmani dhe Fidan Shatri, kanë shkuar në zyret e…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave