Të gjitha lajmet

LAKERS - PISTONS

Kuzma me rekord, Lakers fiton pa Jamesin

FOTO/ nba

Kuzma me rekord, Lakers fiton pa Jamesin

10 January, 2019 @12:05

Los Angeles Lakers arriti ta mposhtë Detroit Pistonsin me rezultat 113-100.

Një ndeshje për ta mbajtur gjatë në mend për Kyle Kuzmën u zhvillua sot në Staples Center.

Kuzma shkëlqeu me 41 pikë, duke e thyer rekordin personal të karrierës së tij, derisa për shkak të lëndimit LeBron Jamesi nuk ishte në parket edhe në këtë ndeshje.

Te Detroitit më i dalluari ishte Blake Griffin me 16 pikë, kurse për herë të parë gjatë karrierës së tij Griffin e mbylli ndeshjen me 0 kërcime.

TABELA AKTUALE

Lakers aktualisht gjendet në pozitën e tetë në Perëndim me bilanc prej 23 fitoreve e 19 humbjeve, derisa Detroiti ka bilanc prej 17 fitoreve e 22 humbjeve.

SUPERYLLI I LAKERS

James deklarohet për ardhjen e Davisit

16 June, 2019 @9:11

Super ylli i Los Angeles Lakersave, LeBron James, është deklaruar në rrjete sociale për përfoljen e fundit që vetëm…

LAKERS

Realizohet shkëmbimi i vitit

16 June, 2019 @0:38

Skuadra e New Orleans Pelicansit, më në fund e pranoi ofertën e Los Angeles Lakersave, për super yllin Anthony Davis. …

END OF SERIES

Ndërprehet dinastia e GSW, NBA ka kampion të ri dhe historik!

14 June, 2019 @8:41

Toronto Raptors mposhti mbrojtësin e titullit të kampionit të NBAs, Golden State Warriors në ndeshjen e gjashtë të serisë finale…

KEVIN DURANT

Duranti operohet me sukses

12 June, 2019 @23:08

Super ylli i Golden State Warriorsave, Kevin Durant, e ka operuar me sukses tetivën e akilit. Lajmin e bëri të…

FINAL SERIES: RAPTORS vs WARRIORS

Dramë deri në fund, seria vazhdon, Durant përsëri lëndohet

11 June, 2019 @8:58

Nuk ka fitues në serinë finale të NBA-së ende, derisa Golden State Warriors mori triumf dramatik sot ndaj Toronto Raptorsit…

Të gjitha lajmet nga NBA