Të gjitha lajmet

AMERIKANI I RADHËS TE PRISHTINA

Prishtina përforcohet me Ahmed Bashirin

Foto: via SportingNews @ google images

Prishtina përforcohet me Ahmed Bashirin

4 January, 2019 @16:52

Basketbollisti amerikan, Muhamad Ahmed Bashir, është lojtar i ri i Prishtinës.

Sot, Prishtina njoftoi për përforcimin e ri të skuadrës, që luan në pozitën e alos, ndërsa 25 vjeçari është 201 centimetra i gjatë dhe peshon 95 kilogramë.

Ahmed Bashir ka qenë pjesë e ekipit të NCAA1 St John’s, ndërsa së fundi ka luajtur edhe në Argjentinë për Olimpico LB ku ka pasur mesatare prej 13 minutash për ndeshje dhe 5.5 pikë për lojë, 0.5 asistime dhe 1.8 kërcime.

Ndërkaq në St John’s ai ka qenë ndër lojtarët kryesorë të skuadrës ku në stinorin 2017/18 ka luajtur 33 ndeshje me 30.2 minuta mesatarisht për lojë, derisa mesatarja e pikëve të tij ka shkuar në 11.3, e asistimeve 0.9 e e kërcimeve 4.7 për ndeshje.

Prishtina është lidere e pakontestueshme në Superligë këtë stinor, ku nuk di për humbje.

Bardhekaltërit gjithashtu janë duke e përjetuar stinorin historik në FIBA Europe Cup, ku kanë kaluar në raundin e dytë të fazës grupore të kësaj gare dhe kanë bilanc aktual 1-1, derisa kanë edhe 4 ndeshje tjera për t’i zhvilluar.

Në ndërkohë, ekipi është tërhequr nga garat e BIBL, njoftim të cilin e botoi dje faqja zyrtare e kësaj gare.

KALON TE VRESHTARËT

Fisnik Juniku lë Lipjanin për Rahovecin

4 January, 2019 @15:40

Playmakeri me përvojë në Superligë, Fisnik Juniku, në pjesën pranverore të stinorit do të vesh fanellën e Rahovecit. Njoftimin…

SPURS - RAPTORS

DeRozan triple-double dhe “mirëseardhja” për Leonardin

Fotot: Spurs/fb

4 January, 2019 @8:43

DeMar DeRozan ka regjistruar triple-double-in e parë në karrierë duke shënuar 21 pikë, 14 kërcime e 11 asistime, ndërsa San…

WARRIORS - ROCKETS

Harden i jashtëzakonshëm, shuan kampionin në vazhdime

Foto: Rockets/fb

4 January, 2019 @8:19

James Harden shënoi tre pikësh kur kishin mbetur 2.7 sekonda për të përfunduar vazhdimet e ndeshjes. Me këtë, ai…

KB VËLLAZNIMI U18

Vëllaznimi U18 shkëlqen në Suedi

3 January, 2019 @19:36

Në turneun Lundaspelen 2019, i cili po mbahet në Suedi dhe në të cilin Vëllaznimi po merr pjesë me…

E FUNDIT

Prishtina tërhiqet nga BIBL

3 January, 2019 @14:32

Skuadra e Prishtinës nuk do të merr pjesë në BIBL këtë stinor 2018/19. Njoftimin e ka publikuar para pak…

LAKERS - THUNDER

Vazhdojnë humbjet pa kingun

FOTO / nba

3 January, 2019 @11:19

Los Angeles Lakers, në mungesë të super yllit LeBron James, pësoi humbje e radhës. Oklahoma City Thunder e mposhti Lakersat…

HORNETS - MAVS

Fenomeni Doncic double-double në fitoren e radhës

Foto: mavs/fb

3 January, 2019 @10:38

Dallas Mavericks ka shënuar fitore në përballje ndaj Charlotte Hornetsit 122-84, ndërsa slloveni që po kalon stinorin debutues (rookie) në…

NË PRIZREN

Bashkimi merr të riun nga rivali lokal

TOPSPORTI/ L. D.

2 January, 2019 @20:42

Kampioni aktual i Kosovës dhe nënkampioni i BIBL, Bashkimi, ka përforcuar radhët e veta me basketbollistin e ri, Yll Gashi.…

VAZHDOJNË GARAT

BIBL vazhdon nesër

2 January, 2019 @19:31

Liga Ballkanike e basketbollit, ku nga Kosova sivjet garojnë kampioni Bashkimi dhe nënkampionia Prishtina, do të vazhdojë me ritmin e…

NË PRIZREN

Humphrey lojtar i ri i Bashkimit

1 January, 2019 @19:23

Kampioni aktual i Kosoovës në basketboll, Bashkimi, para pak çastesh ka zyrtarizuar basketbollistin e ri të skuadrës. Lamar Wofford…

BOREA - PRIZRENI

Fitore e lehtë e Prizrenit

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

22 March, 2019 @17:47

Siç është pritur ashtu edhe ndodhi. Skuadra e Prizreni e mposhti Borean bindshëm me rezultat 47-116. Skuadra e trajnerit…

BOREA - PRIZRENI

Ç3: Afër fitores

22 March, 2019 @17:24

Prizreni është shumë afër fitores kundër Boreas. Pas 30 minutave lojë, rezultati shënon 33-85 në favor të Prizrenit. Ergin Grosha…

PJESA E PARË: BOREA - PRIZRENI

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Borea - Prizreni

TOPSPORTI / A.P

22 March, 2019 @17:04

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen Borea - Prizreni. Pas 20 minutave lojë, bindshëm është në epërsi skuadra e…

BOREA - PRIZRENI

Ç1: +20 pas 10 minutave

22 March, 2019 @16:39

Pas 10 minutave lojë, Prizreni është duke dominuar kundër Boreas. Rezultati shënon 5-25 në favor të Prizrenit. Chris Waller aktulisht…

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Borea - Prizreni

22 March, 2019 @16:26

Janë caktuar pesëshet e para të Boreas dhe të Prizrenit. BOREA: Hamza Sylqa, Lis Kuraja, Ilir Shala, Lind Shehu, Lirak…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga