Të gjitha lajmet

RIP KOBE / RESPECT

Respekti i ndërsjellë, madhështia e yjeve në mesazhin e fundit të Kobet në twitter!

Patikat e LeBron Jamesit, në ndeshjen e mbrëmshme, para se të thyente rekordin e Kobe Bryantit.

Respekti i ndërsjellë, madhështia e yjeve në mesazhin e fundit të Kobet në twitter!

26 January, 2020 @23:02

Madhështia e tij Kobe Bryant kishte respekt të madh për të gjithë sportistët, veçanërisht për ata që pandalshëm punojnë për të shtyer kufinjtë edhe më tej.

Në përballjen e mbrëmshme të Lakersit, LeBron James kishte kaluar Koben në listën e koshashënuesve më të mirë në histori të NBA-së, ndërsa Kobe në mesazhin e fundit të tij në twitter e kishte pikërisht për ‘te.

kobe bryant twitter

“Vazhdo ta dërgosh lojën edhe më përpara #James. Shumë respekt vëlla,” kishte cicëruar Kobe, një ditë para se tragjikisht të ndërronte jetë.

E në anën tjetër, LeBron ishte paraqitur në përballjen rekord-thyese të tijën me atletet: Mamba4Life (Black Mamba - ka qenë nofka e Kobet).

Në ndërkohë është kuptuar se në aksidentin me helikopter, ku humbën jetën 5 persona, përveç Kobet ka qenë edhe vajza e tij 13 vjeçare Gigi, që shihej si një supertalente e basketbollit, derisa CNN ka raportuar se ata ishin duke udhëtuar për ndeshjen e radhës së vajzsës së tij.

HALL OF FAME 2020

Bryant, Duncan dhe Garnett në “Hall of Fame”

5 April, 2020 @0:13

Hall of fame, është një çmim që është krijuar për nder të krijuesit të basketbollit, James Naismith. Këtë çmim e…

MITCHELL / GOBERT

Shërohen dy lojtarët e Utah Jazzit

27 March, 2020 @22:11

Dy yjet e skuadrës Utah Jazz, Donovan Mitchell dhe Rudy Gobert, që ishin të sëmuar nga coronavirusi, janë shëruar plotësisht. …

CORONAVIRUS

2 lojtarë të Lakersave pozitiv në coronavirus

20 March, 2020 @12:34

Numri i të infektuarve nga coronavirus në NBA, është ngritur në 14. Sipas mediave amerikane, 2 lojtarë nga skuadra e…

KEVIN DURANT

Kevin Durant pozitiv në coronavirus

18 March, 2020 @0:26

Super ylli i Brooklyn Netsit, Kevin Durant, është testuar pozitiv në coronavirus. Gjendja e Durantit është e mirë, derisa ka…

CORONAVIRUS

NBA ndërpren sezonin, pasi basketbollisti del pozitiv në test të Coronavirusit

12 March, 2020 @12:04

Zyrtarisht edhe liga më e fuqishme e basketbollit në botë, NBA, ka ndërprerë aktivitet e sezonit 2019/20. Deri në…

Të gjitha lajmet nga NBA