Të gjitha lajmet

POLONIA - HUNGARIA

Rivali i ardhshëm i Kosovës mposhtet në Poloni

Foto: FIBA WC

Rivali i ardhshëm i Kosovës mposhtet në Poloni

24 November, 2017 @21:01

Polonia
Hungaria
Polonia 70 : 60 Hungaria
M.Ponitka 17 pikë Z.Perl 18 pikë

GRUPI C

Në ndeshjen tjetër të Grupit C, Polonia e ka mposhtur me rezultat 70-60 përfaqësuesen e Hungarisë. Kjo e fundit do të jetë kundërshtarja e ardhshme e Kosovës pas dy ditëve, pasi që, siç dihet, edhe Kosova ndodhet në këtë grup.

Ndeshja mes këtyre dy përfaqësueseve në përgjithësi ishte e barabartë, ndërsa diferenca u bë në 10 minutëshin e fundit, në të cilin Polonia shënoi 31 pikë dhe pranoi vetëm 20 pikë, gjë që krijoi diferencë të dukshme në rezultat.

GRUPET DREJT KINA 2019

Pas xhiros së parë, grupit i prin Lituania, ndërsa Polonia ndodhet në vendin e dytë me pikë të barabarta por me koshaverazh më të dobët. Njëjtë sikur ndeshja Hungari-Kosovë, edhe ndeshja Lituania-Poloni zhvillohet pas dy ditëve (26 nëntor).

PJESA E PARË

Barazim pas pjesës së parë

BOROZANI/ D.S

24 November, 2017 @19:27

Në ndeshjen e parë kualifikuese drejt Botërorit ‘Kina 2019’, Kosova çerekun e parë e përfundoi në epërsi me rezultat 21-20…

KOSOVA - LITUANIA

100 lituanezë të pranishëm në Kosovë!

BOROZANI/ D.S

24 November, 2017 @19:06

Pak çaste para fillimit të ndeshjes, Borozani.com ka siguruar foto direkt nga ndeshja mes Kosovës dhe Lituanisë, ku shihen edhe…

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Kosova - Lituania

BOROZANI/ D.S

24 November, 2017 @18:24

Janë publikuar pesëshet startuese të Kosovës dhe të Lituanisë. KOSOVA: Scott Bamforth, Dardan Berisha, Granit Rugova, Gëzim Morina, Lis Shoshi. …

TICKETS

Edhe pak bileta në shitje

24 November, 2017 @14:48

Dueli Kosova-Lituania që nis sonte në ora 19:00 në Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve në Prishtinë, pritet të ketë…

VEDRAN BOSNIC

Ish-ylli i Bashkimit e Pejës, në krye të Bosnjës

12 November, 2018 @16:47

Njëri ndër lojtarët që ka lënë gjurmë në basketbollin kosovar, Vedran Bosnic, është emëruar si trajner i përfaqësueses së Bosnjës. …

QUALIFICATION FOR CHINA 2019

Tri ekipe evropiane sigurojnë botërorin

Foto: fiba.basketball

17 September, 2018 @14:13

Me përfundimin e ndeshjeve të dyta të fazës kualifikuese për Kampionatin Botëror “Kina 2019”, tre skuadra nga Evropa veçse kanë…

DAMIR MULAOMEROVIC

Një boshnjak në krye të Kosovës

14 August, 2018 @11:12

Pas arritjeve të vogla, por historike për Kosovën që debutoi në kualifikime për një Kampionat Botëror, në krye të reprezentacionit…

KUPTOHEN RIVALËT

Kosova mëson rivalët e parë për Eurobasket 2021

BOROZANI/ A. P.

2 July, 2018 @13:52

Pas përfundimit të garave në kualifikimet evropiane për Kupën e Botës “Kina 2019”, Përfaqësuesja e Kosovës tashmë do t’i…

HUNGARIA - LITUANIA

Lituania e para, pa humbje

Foto: fiba.com

1 July, 2018 @22:28

Lituania duke e mposhtur Hungarinë me rezultat 50-73, e përfundoi Grupin C pa humbje. Me të përfunduar stinori në NBA,…

Të gjitha lajmet nga Kina 2019