Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

REKORD

Russell Westbrook thyen rekordin 47 vjeçar

Russell Westbrook thyen rekordin 47 vjeçar


11 May, 2021 @10:08

Super ylli i Washington Wizardsit, Russell Westbrook, luajti një ndeshje historike ndaj Atlanta Hawskit.

Wizards u mposht nga Hawks me rezultat 125-124, po për Westbrookun kjo ishte ndeshja e karrierës.

Russell Westbrook në këtë ndeshje luajti me shifrat magjike triple-double prej 28 pikëve, 21 asistimeve e 13 kërcimeve dhe hyri në histori të NBA-së, duke e thyer rekordin e Oscar Robertsonit.

Westbrook e theu rekordin 47 vjeçar të Robertsonit, duke shënuar 182 herë triple-double gjatë karrierës së tij.

Prej lojtarëve aktiv në NBA, pas Westbrookut, më së shumti triple-double ka LeBron James me 99 gjithsej.


 
Të gjitha lajmet nga NBA